Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Kalepark ve OFG

Kalepark ve OFG

Büyükşehir Belediye Başkanı OFG, Haber61’den Levent Ustabaş’ın sorusu üzerine, Kalepark belediyeye devredilirse, halka açabileceğini söylemiş.

Şimdi, başkana yine bazı konularda hatırlatma yapalım.

Sevgili başkan, bir kere şu konuda hemfikir olduğumuza sevindim.

Kalepark, halka açılmalı.

Ama birileri gelip sana, al Kalepark’ı halka aç demez ki.

Siz belediye olarak;

-Talep edeceksiniz

-Trabzon kamuoyunu arkanıza alacaksınız

-İzin verecek ilgililere proje getireceksiniz

-Kalepark’ın nasıl halka açılacağını anlatacaksınız

-Israrcı olup, lobi yapacaksınız

Yani başkan ağalamayan bebeğe bireron verilmiyor.

Bana verirlerse, Kalepark’ı halka açarım demek işin kolayına geçmek.

Halka açmak için kararlı ve inatçıyım deyip, lobi yapmaktır önemli olan

***

Fındık ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan

Fındık konusu bu zamana kadar olmadığı ölçüde Ak Parti’yi yıpratıyor. Toplumda üreticinin mağdur edildiğine dair bir kanaat hakim ve bu zamana kadar olmadık biçimde de Ak Parti’ye taban tepkisi var.

Fındık konusunda üreticinin tam derdinin Cumhurbaşkanına iletildiğine inanmıyorum. Şu anki fındık politikasının üreticiyi mağdur ettiğine dair bir bilgilendirme Cumhurbaşkanına yapılmış değil.

Ben buna inanıyorum.

Fındık bölgesinin tüm milletvekilleri, bir araya gelip, sinsile yolu ile Bakan, Başbakan ve Cumhurbaşkanına çıkıp, üreticinin sıkıntılarına anlatsalar iş çözülecek.

Ama kimse, Cumhurbaşkanının huzuruna fındık için çıkamıyor. Cumhurbaşkanının fındık konusundaki danışmanları da bence halkın adamı, kimsesizlerin kimsesi, Erdoğan’ı yanıltıyor.

Diyorlar ki

Fındık üreticisi yan gelip yatıyor. Yevmiye ile fındığını toplatıyor. Kendi tarlaya girse, maliyet azalacak. Fiyat iyidir diyorlar. Bu teze antitez getirecek olan bölge milletvekilleridir.

Biz geçmişte bölge milletvekillerinin fındık için, hükümetlerinin bakanının başbakanının huzuruna çıkıp, ses getirdiklerini biliyoruz. Şu anki gibi derin bir sessezlik hiç görmedik.

Ve fındık deyince bir kere daha rahmetli Başbakan Necmettin Erbakan’ı saygı ile anıyorum..

***

Abdülkadir Ömür hakkında öğrenemediğimiz tek şey

İyi ki bir Abdülkadir Ömür’ümüz var.

Bu genç çocuğu normalin üzerinde överek, hakkında en ince ayrıntısına kadar bilgileri kamuoyu ile paylaşarak, yıpratıyoruz.

Bu bir genç delikanlı ve bu kadar ilgi; yolundan şaşırtır.

Elbette Abdülkadir ile ilgili bütün bilgilerin albenisi var. Şu sıralar en çok merak edilen O ve o nedenle, medyada Abdülkadir’i inceleyip duruyor.

Boyundan, imam hatipli olmasına, nasıl keşfedildiğinden kimin keşfettiğine. Mahalla arasındaki yaşamından, babasının halı sahasında ilk topla buluşmasına artık Abdülkadir’in hayatını öğrendik. Eğer akıllı olmaz ise yakında magazin(!) medyasına da düşer. Konumu gereği her an hata yapabilir.

Bu kadar detay bilgiden sonra hala Abdülkadir’in ebesinin kim olduğunu medyanın öğrenememiş olması ya da bu haberi atlaması da bana ilginç geldi. Bari bu konuyu da haber yapsalar da merakımız giderilse.

Azcık frene basalım.. Lütfen

***

ZAYTUNG

Türkiye'ye Silah Satışını Durdurma Kararı Fazla Ses Getirmeyen Almanya’dan yeni yaptırım geliyor;  Zırhlı Mercedes Ambargosu Gündemde...