Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Kılıçdaroğlu ve silahsız teröristler

Kılıçdaroğlu ve silahsız teröristler

Hakkâri’de dört terörist… Yanlarında silah yok. Silahlı teröristlere lojistik destek sağlıyorlar. Çalıntı arabalarla piknik tüpü ve gıda taşıyorlar. Silahlı teröristlerin eylemlerine destek oluyorlar. Hakkâri’deki bu teröristler ‘Yasak Bölge’ ilan edilen dağda piknik numarasına yatıyorlar. Aslında silahlı yoldaşlarını bekliyorlar.

SİHA’ların vurduğu ve Sezgin Tanrıkulu gibi terörist kayırıcısı milletvekili başta olmak üzere HDP’lilerin ‘masum’ diye savunduğu o yatakçı teröristlerden bahsediyoruz. Silahlı İHA’ların tepelerine binmesi ve dağdaki teröristlerin hareket edememesi karşısında yeni bir kara propaganda ile karşı karşıyayız. Amaç dışarıda SİHA’ları sorgulatmak, içeride ise 2019 seçimleri için HDPKK’dan oy devşirmek.

HDPKK’lıların bu konudaki itirazlarının karşılığı yok. Zira onlar zaten terörle iç içe... Dolayısıyla dikkate alınması için teröristleri CHP’nin savunması lazım! Bu bağlamda propaganda önce Sezgin Tanrıkulu gibi içine PKK kaçmış bir CHP milletvekili tarafından dillendiriliyor.

Türk toplumu CHP’de Tanrıkulu ve Prof. Dr. Mehmet Bekaroğlu’nun zaman zaman yaptığı bu tür çıkışları zaten biliyor. Peki ya CHP liderine ne demeli? Hakkâri kırsalında yasak bölge ilan edilen yerde SİHA’ların vurduğu teröristleri bakın nasıl savunuyor…

“SİHA’ların vurduğu insanlar oraya piknik yapmaya gittiler. Terör örgütüne destek olabilirler. Terörist de olabilirler. Ama orada silah olması lazım. O da yok.”

CHP lideri, dağda yasak bölgede kapkara demliklerle ve taşlar arasında ateş yakıp silahlı PKK’lı arkadaşlarını bekleyen teröristleri savunuyor. CHP acayip bir noktaya savuruluyor.

En başında yazdık. Bu iki ayaklı bir operasyon… Dışarıda SİHA’lara karşı operasyon... İçe karşı ise 2019’da HDPKK’dan oy devşirme operasyonu… Çünkü artık PKK’lılar dağda kolay kolay dolaşamıyor. Onun için SİHA’ların vurduğu teröristleri masum, SİHA’ları ise suç aleti olarak göstermek istiyorlar. Nitekim içine PKK kaçmış CHP’li Sezgin Tanrıkulu, Genel Başkanı’ndan da güç almış olarak bakın şecaatini nasıl sürdürüyor: “Bayraktar adlı Silahlı İnsansız Hava Araçları sivil yurttaşları vurdu, öldürdü. Bütün alçaklığınıza rağmen bunu teşhir etmeye devam edeceğim.”

PKK’gillerin CHP’li vekili Tanrıkulu SİHA’ları imal eden Bayraktar firmasını hedefinin başına koyarak, başka bir mesaj veriyor. Bayraktar, Tayyip Bey’in dünürü… Hem dışa hem içe karşı Tayyip Bey’i SİHA’ları üreten dünürüyle vurmak istiyor.

Nitekim mesaj yankısını, emperyalistlerden yardım isteyen sosyalist hainlerden Almanya’ya sığınan Can Dündar’dan buluyor: “SİHA’lar, yani İnsansız Hava Araçları, idam cezasının olmadığı Türkiye’nin yeni idam mangaları… Türkiye’nin yeni JİTEM’i.” diye Almanya’dan mesaj gönderiyor.

Dışarıya verilen ve CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’ndan da destek gören SİHA mesajı, SİHA’ların tartışılmasını amaçlıyor. Bunun karşılığı şu: “SİHA’lar olmasın, PKK dağda rahat dolaşsın. Türkiye çatışarak daha fazla şehit versin!..”

Olayın bir de ikinci yani iç boyutu var… 2019 seçimlerine mesaj…

2019 seçimlerini büyük oranda Kürt oyları belirleyecek. Meral Akşener, ikinci tura geçemez ve 1. turda elenir. Yani 2. turda Tayyip Bey’e karşı CHP’nin başkan adayı yarışacak. CHP’ye, HDP’nin oylarını almanın yolunun silahsız PKK’lıları savunmaktan geçtiğini öğrettiler. Bize göre bunu Kılıçdaroğlu’na Prof. Dr. Mehmet Bekaroğlu öğretti. Kılıçdaroğlu’nun “Terörü 4 yılda bitiririm.” sözleri de bu çerçevede değerlendirmelidir. Evet… Güneydoğu’ya özerklik, Kuzey Suriye’ye bağımsızlık verilerek PKK terörü önlenebilir! Yani ABD’nin ve İsrail’in planıyla terör önlenebilir! Ama buna terörü önlemek değil, “teröre ve emperyalizme yenilmek denir.” Kemal Kılıçdaroğlu işte bu projeye oynuyor. HDPKK’nın oylarıyla 2019’da Tayyip Erdoğan’ı yenmenin yolu silahsız teröristleri (!) savunmaktan geçiyor