Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Bizim çocuklar!

Bizim çocuklar!

Trabzonspor, her iki yarıda da değişik bir futbol sergiledi. İlk yarı Mesut Bakkal’ın Trabzonspor’u iyi analiz etmesi, takımın da kondisyonun da etkisiyle G.Birliği istediğini almasını bildi. Bordo-mavili takım ilk yarıda sadece 39. dakikada Burak Yılmaz ile gole yaklaştı. Bu pozisyonda Burak pas yerine kendi vurmaya çalışınca Trabzon tek fırsatını da gole çeviremedi. G.Birliği çok öne çıkarak Trabzonspor savunmasına baskı yapınca Trabzonspor bir türlü oyun kuramadı. Bunda Yusuf’un kenarda oynatılmasının etkisi vardı. Yusuf ve Abdülkadir yaratıcı oyunculardır ve bunların mutlaka kaleye yakın oynamaları gerekiyor.

Nitekim bu oyuncuların kaleye yaklaşmalarının ardından iki golün asistleri Abdülkadir ve Yusuf Yazıcı’dan geldi. Daha önce söylemiştik ve yazmıştık. Trabzonspor’un hücumda ve orta sahada sıkıntı yaşamaz, ancak savunmada zaafı var. Bu takıma bir değil iki stoper lazım. G.Birliği maçında bu net şekilde ortaya çıkmıştır. Trabzonspor’un ilk 4 maçta goller atması hücum gücünü gösterirken, her maçta gol yemesi de savunma zaafını ortaya koydu. Umarız ligin ikinci yarısında savunma zaafı en aza indirilerek devre arasına gidilir.

Trabzonspor, G.Birliği maçının ikinci yarısındaki futbolunu devam ettirirse sezonun sonuna kadar yarışta ‘bende varım’ diyebilir. İlk yarıda Yusuf’u kenara hapseden oyun tarzına ‘hayır,  ikinci yarıda Abdülkadir ve Yusuf Yazıcı’nın hücum yön veren oyun anlayışına ‘evet’ diyorum.

Bu gençlere sahip çıkıp, yenilerinin de önünü açmalıyız. Trabzon’un geleceği burada, unutmayalım.