Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Bakan Soylu farkı ve samimiyet…

Bakan Soylu farkı ve samimiyet…

Geçtiğimiz hafta Kurban Bayramı’nın ikinci gününde gerçekleştirilen Trabzonspor’un bayramlaşma töreni görmeye değil, yaşamaya değerdi.

Hemşehrimiz, gururumuz İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun katılımı bayramlaşma törenine olan ilgiyi adeta ikiye katladı. Hele ki sayın Bakan’ın tesislere adım attığı anda Trabzonlu hemşehrilerinin kendisiyle özçekim yapmak için sıraya girmesi yok mu? Bu yapmacık yada öylesine bir ilgi değildi.  Ve bu görüntülere şahit olan birisi olarak, ‘Bu sevgi herkese kolay kolay nasip olmaz’ dedik.

Çünkü hakikaten kolayı değil zoru yapmayı, başarmayı seven bir kişiliğe sahip Süleyman Soylu. O tıpkı Trabzon insanının karakterini yansıtan mücadeleci, hırslı ve çalışkan yapısıyla kendisini gösterdi hep. Cesur ve korkusuzca girdiği mücadeleden yine alnının akıyla da çıkmasını bilen bir isim oldu.

İşte bu sebepledir ki, ‘Halk doğruyu, doğru yapanı her zaman takdir eder’ sözüne bir kez daha şahit olduk Trabzonspor’un bayramlaşma töreninde.

Ve Bakan Soylu’nun Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta’ya olan güvenini dile getirirken gözlerindeki samimiyete ve umuda biz de şahit olduk.

Trabzonspor’un, yanında böylesine güçlü bir ismin desteğini bırakın almayı hissetmesi bile çok büyük anlam taşıyor.

Trabzon şehrinin ve Trabzonspor’un en çok ihtiyaç duyduğu şey de zaten bu değil mi?

Bu birlikteliği, samimiyeti Trabzonspor gibi bir değerin, markanın böylesine anlamlı bir gününde yeniden yaşamak bize gelecek adına umut verdi...

***

Maksat üzüm yemek değil….

Atalarımız çok akıllı insanlarmış, her duruma her olaya karşı bir söz söylemişler. Öyle ki bugünlere kadar tecrübeden sabittir misali yaşayagelmiş bu güzel sözler.

Son dönemlerde Trabzonspor’un transfer sürecinde yaşananları özetlemek gerekirse, ‘Maksat üzüm yemek değil bağcıyı dövmek’ dedirtiyor

Uzun zamandır devam eden transfer çalışmalarına karşılık bazı kesim ‘Niye transfer yok, bu yönetim beceriksiz’

Transferi gündeme gelen bazı oyuncuların isimleri duyulunca da, ‘O da kim, hani Trabzonspor 50. Yıl hedefine oynayacaktı’ diyerek gündeme gelen isimleri aşağılıyor.

İyi oyuncuyu biraz fazla para vererek alınca da, ‘Bu kadar para çarçur edilir mi, batıracaklar kulübü’

Şeklinde söylemler, söylemler, söylemler...

Bir söz daha vardır...

Derler, derler, derler.

İyi de Allah aşkına bir karar verin.

Hem transfer yapılsın, hem en iyisi olsun, hem de hiç para vermeyecek kadar ucuz olsun. İşte ‘bir kesim’ dediklerimiz tam da bunu istiyor anlaşılan.

Varsa öyle bir transfer ülkesi, haber versinler bu kadar yorulmaya da değmez.

Velhasıl bırakın Beşiktaş’ın yaptığı ‘Feda’yı’ lütfen bir huzur verin.

Atılan her adım, yapılan her eylem eleştirilir mi?

Trabzonspor gibi bir marka, bir değer bu kadar yıpratılmamalı. Eğer iyi niyetiyle birileri bir şeyler yapmaya çalışıyorsa ona köstek değil destek olmalı.

Ancak gelin görün ki, şehrimizde Trabzonspor’da kendi doğrularından başkasının olamayacağı düşüncesinde olanlar yok mu?..

İşte bu zihniyeti aştığımız, tarihe gönderdiğimiz zaman Trabzonspor için güzel günler başlayacaktır. N.G

************

Come to ve welcom to

Uzun transfer sürecinde taraftarlar gündeme gelen futbolculara özellikle sosyal medya hesaplarından ‘Come to Trabzonspor’ çağrısında bulundu. Bu çağrıların bazıları karşılık buldu, bazıları ise sonuçsuz kaldı.

Şimdi gelen oyunculara ‘welcome to Trabzon’ deme vakti.

Gönül isterdi ki Zlatko Junuzovic’e de Sissoko’ya da welcome diyelim. Ancak düşüncemiz odur ki devre arasında en az iki oyuncuya daha welcome to Trabzon diyeceğiz.