Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Trabzon’da eksik olan ne?

Trabzon’da eksik olan ne?

Milli Takım’ın son iki yılda Türkiye’de oynadığı maçlara baktığımızda Ankara-Eskişehir, Konya ve Antalya ekseninde bir dağılım yapıldığını görüyoruz.

Hakikaten Türkiye’de Medical Park Stadyumu da dahil olmak üzere çok güzel stadyumlar ve tesislere imza atıldı. Hangi şehre gidersek gidelim bu güzel statları görmek ülke sporu adına sevindirici.
Milli Maçlarımızın da bu güzel stadyumlarda oynatılması kadar normal bir durum yok. Ancak gelin görün ki bu en güzel stadyumlar içinde yer alan Medical Park Stadyumu nedense bir türlü Milli Maçlardan nasibini alamadı!

Antalya’ya, Konya’ya, Eskişehir’e Milli Maç verirken aldığınız ölçülerden hangisi Trabzon şehrinde yok.

Milli hassasiyetse, milli hassasiyetin tavan yaptığı şehirdir Trabzon.

Sahiplenmeyse Milli Takım’ı sahiplenecek şehirlerden belki de en önde gelenidir Trabzon.

Stadyum ile alakalı bir eksiklik olduğunu ise hiç ihtimal dahilinde bile düşünmüyoruz. Varsa bir eksiklik bu dile de getirilebilir.

Ancak bu konuda Trabzon şehrine bir açıklama yapılması gerektiği kanaatindeyiz.

Milli maç oynanacaksa akla gelecek ilk şehirlerdendir Trabzon.

Dün gece yine Eskişehir’de oynandı Milli maç.

TFF’nin, aldığı kararların artık tartışmadan uzak olması gerekiyor.

Eşit ve ADALETLİ olmasının zamanı geldi de geçiyor bile..

Özellikle Trabzon şehrine, Trabzonspor’a ve Trabzon halkına karşı daha ADİL VE ADALETLİ olmalarını bekliyoruz.

Bu serzenişimizi  Kurban Bayramı’nın ikinci gününde Trabzonspor’un bayramlaşma törenine katılan İçişleri Bakanı hemşehrimiz Süleyman Soylu’ya da ilettik. Başta Sayın Bakanımız olmak üzere aynı ortamda bulunan başta Trabzon Milletvekilleri olmak üzere pek çok kişi de bizim bu söylemimize katıldıklarını belirttiler.

Sayın Bakanımızın başarılı çalışmalarını sadece basın mensubu olarak değil bir vatandaş olarak da yakından takip ediyoruz. Belki bir detay yada ayrıntı olarak görülebilir. Ancak bu konuda bize katıldığını gözlemledik.

Bizimkisi sadece önemli bir ayrıntıyı gündeme getirmekti.

***

Yeniden başlasın!

Pazar günü Gençlerbirliği maçıyla yeniden liglere döneceğiz.

Transfer mi?

Olacağı ümidini taşıyoruz.

Başkan Muharrem Usta’nın bayramlaşmada ifade ettiği gibi, “Transfer söylemleri ile her şey  deforme oldu” sözüne sonuna kadar katılıyoruz.

Her ne kadar gazeteci olsak ve bizler de sayfalarımızı okuyucularımız için bilgilendirme amaçlı doldurmak zorunda olsak da;

Hakikaten o kadar çok isim gündeme geldi, bazı isimler o kadar çok telaffuz edildi ki…

Bu söylemler sonuca hep olumsuz etki etti.

Bu sebeple de Başkan Usta’nın belki de bu anlamda öncelikle menajerlerle oturup deyim yerindeyse onların ağzını bağlamalıydı.

Hani eskilerimiz derler ya, ‘Ağzı torba değil ki bağlayasın’

Öyle bir hal aldı ki, menajerler yüksek takipçisi olan twitter kullanıcılarıyla anlaşıp isimleri buralara verip kendilerini de bir şekilde lanse edip reklamlarını yaptırıyorlar. Eğer menajerler bu işi ekmek yemek için yapıyorsa reklamı ikinci plana atmalı. Bu konuda da en büyük görev Başkan Usta’ya düşmekte.

***

Trabzon basını mı?

Trabzonspor Kulübü’nden transfer konusunda yapılan yazılı açıklamada basına da sitem edilirken, “Doğru transferlerin yapılması için yoğun bir gayret sarf ederken özellikle sosyal medya başta olmak üzere çeşitli mecralarda çıkan transfer haberleri maalesef bilgi kirliliği oluşmaktadır. Her gün aynı haberlerin ortada dolaşmasının yarattığı dezenformasyona kulübümüz tarafından resmi açıklama yapılmadıkça itibar edilmemesini özellikle istirham ediyoruz.” ifadeleri kullanıldı. Bazı kişiler de, ‘Bakın Trabzon basınına sitem ediliyor’ dedi.

Hayır öyle değil.

Trabzon’da şu anda 5 tane yerel gazete ve işini ciddi anlamda yapan 4-5 tane ciddi internet sitesi var.

Gerisi mi…

Adını siz daha iyi bilirsiniz, onlar sosyal medyada kendisini, gazeteci-yazar, çizer, haberci’ olarak nitelendiren klavye kullanıcıları.

Öyle kolay değil gazetecilik unvanını alabilmek.

Bu sebeple de açıklamada biz payımıza düşeni almasını biliriz.

Bu sözün kime-nereye gittiğini de çok iyi biliyoruz.

Size söylüyoruz sosyal medya habercileri!