Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Gıda deyip geçme

Gıda deyip geçme

Enflasyonun " günah keçisi" olarak görülen gıda fiyatları konusun da genellikle çok yüzeysel değerlendirmeler yapılıyor. "Dili olan konuşuyor" derler ya aynen öyle. Zaten aylık olarak yapılan veri açıklamaları sonrası yapılan yorum ve değerlendirmelere bakmanız bu konu ile ilgili bilenin de bilmeyenin de konuştuğuna şahit olacaksınız.

Özellikle ekonomiye ," borsa-Faiz- döviz" üçgeninden bakanların, tarımı yok saydıkları veya bilmedikleri için gıda fiyatlarına ilişkin değerlendirmeleri gerçeklikten uzak oluyor. İki kelimeyle özetlemek gerekirse tarımın sorunları çözüm bulmadan gıda fiyatları sorunu çözülemeyecek. Hatırlayanlarınız olacaktır bir önceki yazımda Tarım Bakanı olan Sayın Fakıbaba'ya seslenerek bildiği doğruları bir an önce uygulamaya koymasını istemiştik. Bunun nedeni de gıda da yaşanan sorunların biran önce çözüm bulması içindi.

Özellikle kırmızı et mevsimsellikten arındırılmış beyaz et fiyatlarında yaşanan gereksiz ve anlamsız artışlar toplumu bu ürünlerden uzaklaştırıyor ve ortaya anlatmaya çalıştığımız bu sorunlar çıkıyor. Şu aralar bu konuyu gündemde tutmak gerekiyor. Zira bu topluma iyilik yapmak isteniliyorsa gıda da ki sorunların biran önce giderilmesi gerekir. Enflasyondan kurtulmanın yolu bu yöntemden geçiyor. Fiyatları aşağı çekip kırmızı eti herkesin yemesini sağlamak lazım.Ancak bu yöntem ile gıda da düzenleme yapılmalı. Tabi ki gıda ile ilgili tarımda ki yeni projelerinde hayata geçirilmesi kaçınılmaz bir gerçektir. Açıkcası bizlerin neden? diye sorduğumuz soruların cevaplarını bulun bu bile size doğrü yolu göstetecek ve sorunların aşımına çare olacaktır. Ben şahsen Bakan Fakıbaba dan bu konuda umutluyum. Bakıp görecegiz ve gelışmeleri takip edip yazmaya çizmeye devam edeceğiz.