Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
CHP’nin adalet kurultayında unutulan konu; Futbolda adalet!

CHP’nin adalet kurultayında unutulan konu; Futbolda adalet!

CHP’nin adalet kurultayında unutulan konu; Futbolda adalet!

Bütün bir kurultay boyunca, CHP’nin Çanakkale’de ses getiren o etkinliğini takip ettim. Güzel ve derin konulara değinildi. Tebrikler. Kendince parti, ülke gündemini belirledi.

Hak hukuk ve adalet arayışı, elbette en kutsal mücadelelerden biridir.

Trabzonspor taraftarı, 2010 yılından bu yana futbolda adalet arayışında. Şike süresince; dik durdu, pes etmedi. Bütün bir güçler üzerine üzerine gitti ama teslim olmadı.

Ben şahsen, CHP’nin o kurultayında; futbolda adaletin de tartışılmasını isterdim. Ama belli ki tartışamazdılar. Çünkü şike sürecinde CHP ve diğer partiler kitlesel güç olarak gördükleri aslında kağıttan aslan olan Fener camiasından ürktü.

Futbolda adalet, güçlünün adaleti oldu.

Futbolda adalet, yapanın yanında kar kaldı

Futbolda adalet, ne yazık ki gerçekleşmedi.

Futbolda adalet, hırsızların elinde kaldı.

Hayatın her alanında adalet diyen CHP, futbolda adaleti görmedi. Görmek istemedi. Futbolda adalet ile ilgili bir çalıştay yapmadı.

Eğer, şike süreci tersi yaşansaydı.

O zaman görürdünüz futbolda adalet nasıl tartışılırdı.

En başta da Uğur Dündar efendi bunu bayraklaştırırdı.

Adalet dediğin adamına göre, takımına göre aranmaz…

Futbolda adalet, el birliği ile mefta olmuştur.

Ruhuna el fatiha.

********

Lemi’den bunu beklerdim…

Lemi Çelik, Trabzonspor’un;

-Evladı

-Sahibi

-Futbolcusu

-Sevdalısıdır.

O da CHP’nin adalet kurultayına gitti. Keşkes Lemi, futbolda adaleti tartışsaydı. Bu konuya öncülük etseydi. Şike sürecinin gündeme gelmesini sağlasaydı.

O’na olan saygımız bir kat daha artardı..

*******

Yeni bir şey daha öğrendim; Osman Pepe

AK Parti hükümetinin ilk bakanlarından Trabzonlu hemşerimiz Osman Pepe ile bir sohbetim oldu. Akyazı’daki stadın yapımında Pepe’nin direkt ve önemli bir dahli olmuş. Nuri ve Ahmet Albayrak projeyi önce Pepe’ye anlatmışlar. Pepe de, Bakanlar Kurulu’na mevzuyu getirmiş. Akyazı’nın bu hale gelmesinde gizli kahramanlar illaki var. Bunlardan biri de Osman Pepe… O dönem emeğine sağlık. Teşekkürler… Tarihe kayıt düşsün diye yazdım..