Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Ne sevebildik ne de eleştirebildik!

Ne sevebildik ne de eleştirebildik!

Ne sevebildik ne de eleştirebildik!

Bir Trabzonspor’umuz var ne mutlu olabildik ne de doğru dürüst üzülebildik onunla… Belki de ne sevmesini bildik ne de eleştirmesini doğru dürüst yapabildik.

2010-11 sezonunda alın teriyle kazandığı şampiyonluğun ardından yaşanan süreç hep aleyhte gelişti deyim yerindeyse. Ancak bir türlü bir olamadık, birlik olamadık. Bu süreçte bile birbirimizle kavga ettik, kendi kendimizi yerden yere vurduk.

Trabzonspor’un haklı davasında hak ararken bile hep hedefe birbirimizi koyduk. Oysaki karşımızdaki rakip sadece kendi taraftarı olarak değil hem siyaseten hem de iş dünyası olarak çok güçlü belki de tahmin edemeyeceğimiz kadar güçlüydü. Haksızken bile haklı gibi davranıp bir oldular birlik oldular, bunu başardılar. Yaşanan süreçte hep tek yumruk hareket etmeyi bildiler.
‘Kim bu takımın hakkını savunmuşsa, kim bu takım için küçük de olsa bir adım atmışsa herkesin saygı duyması, sahip çıkması gerekir’ dedik hep. Belki defalarca bu sütundan da yazdık bunu. İbrahim Hacıosmanoğlu döneminde özellikle şike davasında kendisine en büyük desteği verenlerden olduk. Taa ki, eleştirilere tahammül edemeyip, bizim-taraftarın olan Trabzonspor kulübüne isim vererek basın mensuplarına yasak koyana kadar.

Mevcut yönetim konusunda da yeri ve zamanı geldiğinde gazete olarak eleştirilerimizi yaptık. Her ne kadar önyargılarıyla hareket edenlerin bunu görmemesine rağmen biz bunu söylerken arşivlerimizi açabiliriz…

Hakikaten  bakıldığında ekonomik anlamda kötü bir tabloyla karşılaşıyorsunuz. Ve 2023 yılına kadar bütün gelirlerine (loca satışları hariç) temlik konulan bir Trabzonspor… Trabzonspor’un ekonomik anlamda bu derece kötü duruma düşmesine sebep aynı hataların tekrarlanmaması adına adım atmak gerektiği konusunda herkes hemfikir.

Ancak elalem cayır cayır transfer yaparken de bakmak olmuyor elbette.

Bir yanınız acırken bir yanınız sevinemiyor ya… Öyle bir şey sanırım.

Aslında işin özü Trabzonspor’un sahipsizliğine varıyor…
Trabzonspor’u bir Acun Ilıcalı ya da Ali Koç gibi çok seven bir işadamı çıkmadı ne yazık ki…

Trabzonspor’u her şartta, her koşulda destekleyen, sahip çıkan siyasetçisi çıkmadı ne yazık ki… Çıktı diyen olursa da oturup bu konuda tartışmaya her zaman hazırız.

Bırakın destek çıkmayı elinde sadece taraftarı kalan Trabzonspor, onu da daha ligin üçüncü haftasında aldığı bir mağlubiyetle kaybetme noktasına geldi neredeyse.

Yenilgiyi bir kenara bırakın en değerlimiz dediğimiz Trabzonspor’un en üst temsil makamındaki kişisine yapılan hakaretler, galiz küfürlere ne demeli?..

Sebep ne? Transfer yapılamadı, takım yenildi…

‘Ya Fenerbahçe’nin yerinde 2011 yılında biz olsaydık ne olurdu’ diye düşünmek dahi istemiyoruz….

Sadece şu soruyu sormak geliyor, biz ne ara böyle bir kitle haline geldik?

**********************

Maç 90 dakika, lig 34 hafta

Ligin üçüncü haftasında alınan mağlubiyet taraftarı haklı olarak üzdü ve tepkileri de beraberinde getirdi.

Eğer biz hedefi büyük koymuşsak her şartta-koşulda desteğimizi esirgememeliyiz.

Eleştiriye, siteme evet ancak küfre hayır!

Trabzonspor taraftarı şehir olarak geldiği kültürün aynası olmalı.

Trabzon şehrine yönelik sosyal medyada yazılıp-çizilenlere tepkiye cevap verirken dahi bunu örnek davranışlar sergileyerek göstermeli. Kaldı ki kendi insanına küfür ve hakareti reva görmemeli.

Lig hakikaten uzun maraton…

Geçtiğimiz sezonun ikinci yarısında yaşananları hatırlamakta fayda var.

O yüzden çabuk küsmek fayda getirmez. Zaten kendi sahasında oynayacağı maç sayısı koskoca sezonda kaç tane ki, takımına küseceksin?

Unutmamalı ki maç nasıl 90 dakika deyip takımımıza destek oluyorsak uzun lig maratonunda da aynı sabırla aynı desteği vermeliyiz.

Başka yolu olduğunu düşünen varsa da söylesin…