Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Ekonomi yenilmesin?       

Ekonomi yenilmesin?       

Spor bu yenersin yenilirsin, 3 ihtimallidir beraberlikle. Üzülenler, küsenler, ağlayanlar, kızıp olur, olmaz işler yapanlar vs. vs. En çokta Trabzonspor Futbol takımı yenilince fena oluyoruz. Biranda nevrimiz dönüyor, ne dediğimizi duyuyoruz ne de ne yaptığımızı biliyoruz. Saçma sapan yığınla iş. Biliyoruz ki bu bir spor. İşte onun için diyorum ki sporun ruhunu oluşturan o sonuç ne olursa olsun yani sonuç yenmek var yenilmek var beraberlik var. Hangisi olursa olsun ama ekonomik yenilmişlik olmasın.                       

İşte bu olursa esas o zaman vay halimize. Siz de iyi bilirsiniz bu kent ve bu bölge birkaç attığı kuşunla ayakta duruyor. Stratejik özelliği ve konumu sayesinde kazanıyor.4 bin yıllık geçmişi ile bir uluslararası özelliğe sahip. İpek yolunun üzerindeki en önemli durak yeri. Doğusunda oluşan 450-500 milyonluk zengin bir potansiyele sahip. Son yıllarda akın akın gelen Arap turizmi ile şenlenmiş bir ekonomik yapıya sahip.                       

Bu kentin gelmişiyle geçmişiyle hep övündük. Özellikle de Trabzonspor un başarılarıyla gururlandık. Vaz geçilmezimiz ve gurur kaynağımız oldu. Ancak ısrarla söylüyorum ve söylemeye de devam etmek istediğim şey " hayatın tamamı bu takımmış gibi" tavır takınmaktan vaz geçin. Bir spor müsabakası izlediğiniz farkına varın. Yense de yenilse de tüm maçlarına gidin. Sonuna kadar da destekleyin ama hastalık derecesine bu işi getirmeyin.                       

Biz bugün içinde yaşadığımız güne gerçek ve reel hayata dönersek daha iyi olacak. Zira geçmişiyle övündüğümüz bu şehrin ekonomik yapısı, " yarınlarda ne yapacakları belli olmayan" bir Arap turizmi bilmecesiyle karşı karşıya. Gelmekten vaz geçseler yığınla iflasların yaşanacağı bir şehir konumundayız. Umarım geçmiş tarihte yine bu şehrin ekonomik lokomotifi konumunda olan ve en fazla 10 yıl sürüp biten Transit Nakliyat gibi yada Sarp Kapısının açılmasıyla milyonlarca Rus turistin bavul turizmi adı altında gelip 10 yıl için de tükendiği gibi olmaz. Unutmayın Arap turizminin yoğun olarak gelmeye başladığı yıl sayısı 5 oldu. Buda demek oluyor ki şayet tarih tekerrürden ibaretse 5 yılları kaldı. Onlarda gidecek. Onun için siz siz olun yine "hazırlıksız" yakalandık demeyin. Ayrıca şu spor ile ekonomiyi de bir birine karıştırmaktan vaz geçelim.