Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Skor iyi futbol kötü

Skor iyi futbol kötü

Sezona üst üste galibiyetlerle başlayan Çaykur Rizespor, dün akşam komşu kentin takımı Erzurumspor’u konuk etti. İlk iki haftada farklı galibiyetlere imza atan Rizespor’dan dün akşam da böyle üstün bir performans ortaya koyması bekleniyordu.

Ama beklenen hem skor hem de futbol olarak olmadı. Üstelik maçın başında öne geçmesine rağmen. Recep Niyaz’ın 18. dakikada attığı gol beklentileri artırmıştı. Ancak gel gör ki Rizespor, bekleneni bir türlü ortaya koyamadı.

Futbol olarak vasatın altında kaldı. Takım oyununu oynayamadığından hücum organizasyonlarını yapamadı. Ne kanatlardan ne ortadan doğru düzgün atak geliştiremedi.

Rizespor çok pas hatası yaptı. Kaptığı topları da çok kolay bir şekilde kaybetti. İleride Kweuke çok son derece etkisiz kalırken Samu da pozitif katkı sağlayamadı. 10 numaralı formayı giyen Recep Niyaz orta saha ve forvet arasında çalışan isimdi. Defans ve forvet arasında köprü oluşturulamadı. Konuk ekip Erzumspor topa daha fazla sahip olmasına rağmen Rizespor alan savunmasını iyi yaptı.

1-0 önde olmanın avantajını kullanarak maçı bitirme görüntüsü verdi. Rizespor maçın son bölümlerinde bir gol daha bulurken müsabakadan net bir skorla galip ayrılmasını bildi. Kısacası dün akşam futbol iyi olmasa da skor iyi oldu. 3’te 3 yapan Rizespor, kalan maçlarda futbolunu daha iyi bir seviyeye getirirse hedefe ulaşması da hiç zor olmaz.