Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Borsa biraz daha net olmalı...

Borsa biraz daha net olmalı...

Global piyasalarda pozitif hava devam ediyor. Gelişmekte olan borsa Temmuz da yüzde 3 ile 7 arasında yükselişler oluşturdu. Genel beklentilerin karşılandığı Borsa da aynı havanın devam etmesi beklentisi yüksek. Bu aya ait beklentiler bu hafta içinde şekillenecek ve açıklanacak. Temmuz ayının sağladığı iyiye gidiş Borsa da rahatlık yaratmış olsa da adı üstünde Borsa bu. Dikkatli olmak zorundasın.                       

Borsanın herkesin işi olmadığını söylemek isterim ve bu işin içine her önüne gelenin girmesini istemediğimi belirtmek isterim. Bir anlamda kumar olduğunu kabul ederek borsada dolaşılmalı ve kazanıldığı kadar da kaybedildiğini bilesiniz. Biz şunu da biliyoruz ki bu anlamda güvenli liman olarak bilinen ABD tahvilleri bile yeri ve zamanı gelince hiç kimseyi kurtaramaz. Borsa da kazanmak istiyorsan belgeni alıp en az 10 yıl unutacaksın. Geleceğe yatırım için alınmalı.                       

Dünyanın her an bir birine girecek pozisyonu bulunduğu şu günlerde Borsa çok tehlikeli. Biliyorsunuz ABD ile Kuzey Kore arasındaki füze gerilimi dolaysıyla hem ABD hem Kuzey Kore ve hem de Dünya Borsaları içine kapandı. Az önce ABD tahvillerinin güvenli limanmış gibi algılanmamasını işte bu nedenle anlattım. Şimdilik her şey süt liman gibi görünse de dağın arkasında ne olduğunu ya görmelisin ya da çok iyi analizlerle yaklaşık tahliller yapmalısın.                       

Borsada uluslararası para babalarının ya da dünya devi holdinglerin kazandığını ve speküle bir manzaranın olduğunu kabul etmelisiniz. Aksini düşünmek bile istemem. Bilmem anlata bildim mi!