Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
N'Noye ile olmaz hocam!

N'Noye ile olmaz hocam!

Ligin ilk maçında Mustafa Akçay'ın modern oyun anlayışlı takımını, golcüsü Burak Yılmaz'ın golleriyle yenen Karadeniz Fırtınası, ikinci maç için İstanbul'a moralle uçtu. Fenerbahçe'nin ilk maçta rakibini yenememesi, Avrupa Kupası ilk maçında 2-0 mağlup olması maçın önemini bir kat daha artırıyordu. Fenerbahçe iç sahada oynadığı maçlarda favori oluşu, mücadelede Trabzonspor'un işinin zor olacağının istatistiğiydi.

Ersun Yanal'ın 11'deki Bero tercihi maçtaki ilk şaşkınlığımız oldu. Trabzonspor, golcüsü Burak Yılmaz ile zorlu rakibi karşısında golü buldu. Lakin, Burak sakatlanıp oyundan erken çıkınca Bordo Mavililer futbol olarak arkaya yaslandı. O ana kadar büyük bir uykuda olan Kadıköy ekibini de uyandırmış oldu. Dame N'doye- Burak Yılmaz zorunlu değişikliği herkesi çıldırtmaya yetti. Rodallega gibi bir forvetin oyuna dahil edilmeyip N'doye tercihi futbola resmen ihanettir. Maçtaki ikinci şaşkınlığımız da bu değişiklikti. Diğer şaşkınlıkları yazmayacağım. Olcay tekrar takımını öne geçirdi. Son bölümde acemice yapılan bir penaltıyla Kadıköy'e iki puanı hediye etmek! Gerçi maçı hangi taraf daha fazla haketti deseler o taraf kesinlikle ev sahibi takımdı derim. Ersun Yanal, kaliteli oyuncuları olan fakat henüz uyum dönemini atlatamamış Fenerbahçe'den epey korkmuş! Gönderilmesi dillere destan olan Onazi'den maçta yararlanması ise ne ilime sığar ne irfana! Bu arada, Onazi çoğundan daha diriydi demeden de edemeyeceğim. Mevzu Onazi asla değil, ilke problemi. Maçın hakemi maçı fena yönetmedi, iyi diyebiliriz.

Özetle, Ersun Yanal'ın tercihleri ve hamleleri maça damgasını vurdu. Trabzonspor dün geceki Fenerbahçe'yi asla karşısında bulamazdı. Yine kazanamadı. Bundan sonrada Kadıköy'de bu anlayışla kazanması çok zor! Teknik heyetin hiç kimsenin algılayamadığı tarzdaki hamleleri Bordo Mavililer'i frenletiyor. Tıpkı dün geceki gibi. Ersun hoca kimden korkuyor ve neden yeteneksizleri sahaya sürüyor bilmek hakkımız! O zaman Sefa'nın Aykut'un İbanez'in ne suçu var? Hocaya tavsiyem onlardan da yararlanması. Ersun Yanal, Amerika'yı yeniden keşfetme sevdasından vazgeçmeli. Birisi hocaya, o kıtanın yıllar önce keşfedildiğini hatırlatması gerek!