Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Bu kentle oynayanla bakan oynayacaktır

Bu kentle oynayanla bakan oynayacaktır

Kim bu örgütün karşısında durduysa ya bir şekilde yok edildi ya da sindirildi. 17/25 Aralık öncesinde söylemlerimizi dikkate almadılar, kulak tıkadılar.  17/25 Aralık sonrası hatırlattık ama dinlemediler. 15 Temmuz sonrası söyledim, yine söylüyorum. Bu örgütün içerisinde yer alan hainler, başka örgütler içerisinde kamufle olarak yine rahat durmuyor. Birilerine kulp takıp önünü kesiyor; ortalığı karıştırıyor. Çalışan insanları şüpheye düşürüyorlar.  Kimse de bunlara ses çıkarmıyor ya da sorup öğrenmek istemiyor.

Emniyet Genel Müdürlüğü, yaz tayinlerini açıkladı. Trabzon’dan tayinle gidecek isimleri az buçuk biliyorduk. Ama beklenmeyen isimler listede yer alınca beni yine bir dizi kuşku aldı. Belli ki fısfısçılar bu isimleri listelere eklemiş hem de Fetullahçı Terör Örgütü ile birebir mücadele etmiş isimleri eklemişler.

Onları da Maçka bahanesiyle Trabzon’dan tayin ettiler. Başarısız olanların yanına takıp dikkat çekmeden bu kentten göndermeyi amaçladılar. Başardılar mı? Evet, bunu da başardılar. Kimisi de sessiz sedasız kendi adamını bu furyada büyük kentlere şube müdürü yaptı. Başarısızlığı ödüllendirdi.

Ankara’da üç beş kişi Trabzon’a şekil veriyor. Hem de İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun kentine… Birisi bunlara dur demeli. Başarısız olan Aydın’a, Ordu’ya gitmeli… Başarılı olan koltuğunu korumalı, mücadeleyi sürdürmeli.  Ya da Trabzon’dan 15 müdür giderken bu kente 12 müdür gönderilmemeli. İhtiyacı bilmeli ve ona göre tayin yapılmalı. Olmadı il müdürüne sorulmalı, danışılmalı. Usturaya kafa atanlar, sonlarını kendi hazırlıyor. Şekil verdikleri kentin Trabzon olduğunu unutarak!..

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu,  mutlaka bu listeyi incelemiştir. Kendisini yanlış yönlendirenlerin isimlerini artık biliyordur.  Örgüte darbe vuranların nasıl harcandığını duymuştur. Dahası yıllardır örgütün darbesini yiyenlerin yine hangi ayak oyunlarıyla tayin edildiğini öğrenmiştir. Bu tayinler durmalı. Tayinleri çıkaranları sürülmeli. Öyle kentlere müdür olarak değil, direkt evlerine gönderilmeli. Ya da kandırılmayı kabul etmeli.