Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Fırtına Kral'la güldü

Fırtına Kral'la güldü

Eksik transferlerle ilk maçına çıkan Karadeniz Fırtınası, seyircisinin ilgi gösterdiği sezonun ilk maçı için Atiker Konyaspor'u ağırladı. Mustafa Reşit Akçay ile Beşiktaş'tan büyük kupayı alan takım, Akyazı'da büyük bir sınav daha vermek için sahadaydı. Kucka ve Bongonda gibi iki kalite kramponun ardından Türkiye'nin bir numaralı yerli golcüsü Burak Yılmaz'ı da renklerine katan Bordo Mavililer, herkese zirve yarışının içerisinde olacağının sinyalini veriyordu. Maç öncesi on bin civarındaki kombine kart sayısının olası ilk maç galibiyetinin ardından daha da artacağı kaçınılmaz bir gerçekti.
Maç başladı, misafir takım Trabzonspor'un hediye ettiği golle öne geçti. Hemen ardından Kral Burak Yılmaz eşitliği sağladı. İlk yarı karşılıklı gollerle sona erdi. İkinci yarı Okay çıktı, sahanın en iyilerinden Bongonda çıktı. Yusuf Erdoğan ve Bero oyuna girdikten sonra Trabzonspor vites yükseltmedi. Özellikle Yusuf Erdoğan'a Trabzonspor forması çok ağır geldi. Yusuf Yazıcı-Rodallega değişikliği seksen sekizinci dakika gerçekleşti ve Rodallega'nın boşalttığı alandan gelen muhteşem asist üç puanı Karadeniz'e getirdi. Ersun Hoca'nın Kolombiyalı Rodallega'yı oyuna çok geç sokması, az kalsın iki puan kaybına sebep oluyordu. Kral Burak Yılmaz, son dakikada attığı golle Karadeniz Fırtınası'nın lige moralle başlamasına vesile oldu. Konyaspor , kaliteli kişilikli oyun yapısını bizim Mustafa Hoca'ya borçlu. Alkışlamak lazım! Ersun Yanal ise, Okay ve Kucka'nın uyumsuzluğuna acilen çare bulmalı. Trabzonspor orta sahası yer yer iyi olmasına rağmen maçın genelinde iyi değildi. Ersun Hoca'nın performansı da iyi değildi. Burak Yılmaz ve Durica Trabzonspor'un en iyileri olarak göze çarparken Okay-Kucka-Yusuf Erdoğan-Mas bekleneni veremeyen isimlerdi.
Sonuç olarak, ligin ilk maçları hep zordur. Hele ki, rakibin sistemli oynayan disiplinli bir ekipse! Bordo Mavililer zoru başardı ve eski golcüsü Burak Yılmaz ile zorlu rakibini yenmesini bildi. Darısı zorlu Fenerbahçe maçına!