Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Bir meslektaşımızın gönül köprüsündeki çalışmaları

Bir meslektaşımızın gönül köprüsündeki çalışmaları

Bugün bir meslektaşımızı çoğumuzun yakından tanıdığı bir ismi Ahmet Külekçi’yi yazmak istedik.

Bir dönem aynı gazetede çalıştığımız mesai arkadaşımız Ahmet Külekçi şimdilerde farklı bir kurumda çalışıyor olsa da gazetecilikle bağını hiç koparmadı. Sevdalısı olduğu, gönülden yaptığı mesleğini hiç bırakmadı. Aslında onlar birbirini bırakmadı. Çünkü Ahmet bıraksa da gazetecilik onu bırakmadı. İyi de oldu kanımızca.

Son dönemlerde Trabzonspor aracılığı ile yürütülen Kardeşlik Projesi kapsamında öylesine güzel işlere imza attı ki biz de hakkını verme adına bu yazıyı yazmak istedik.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun himayesinde başlatılan Kardeş Şehirler projesinde gönüllü olarak proje koordinatörlüğü yapan Ahmet Külekçi ülkemizin oldukça hassas süreçten geçtiği bu dönemde çok önemli bir misyon üstlendi. Trabzon ile Mardin arasında başlatılan Kardeş Şehirler Projesi çok önemli hedefleri barındırıyor içerisinde. İki şehir arasında gerçekleştirilen etkinlikler toplumun en çok ihtiyaç duyduğu barış ve huzura, kardeşliğe önemli katkı sağlıyor. Mardin, Bitlis, Trabzon şehirlerinde gerçekleştirilen organizasyonlar için çok çalıştı. Üstelik bütün bunları hiçbir karşılık beklemeden yaptı.
O bunları sadece gönüllü olarak, severek, isteyerek ve örnek gösterilecek bir gayret göstererek yaptı. İşini yaparken de en iyi şekilde yapmasıyla tanıdığımız meslektaşımız Ahmet Külekçi bu çalışmalarından ötürü de bize göre hakikaten takdire layık.

Ve son olarak Muş Valisi hemşehrimiz Aziz Yıldırım, Bingöl Valisi Ali Mantı ve Bitlis Valisi İsmail Ustaoğlu’nu ziyaret ederek onlara Trabzonspor forması hediye eden Ahmet kardeşimiz şimdilerde Artvin-Bitlis kardeşliği için koşuşturmaya devam ediyor. Sanıyoruz sırada Gümüşhane-Bingöl, Muş-Giresun kardeşlik projeleri olacak. Eminiz bu güzel şehirlerimiz de tıpkı Trabzon gibi aynı duyarlılığı gösterecektir.

Teşekkürler Ahmet Külekçi… Böylesine güzel, kucaklayıcı ve örnek çalışmaların tam da içinde yer aldığın için. Teşekkürler Ahmet kardeşimiz unutulmaya yüz tutan çok şeyi yeniden hatırlattığın için.

Eğer ki bu güzel çalışmalar genişletilerek devam ettirilirse sadece bölge değil ülkemiz için de çok faydalı çalışmaları beraberinde getirecektir. O halde Ahmet Külekçi gibi bir ismi daha iyi değerlendirmek gerektiği kanaatindeyim.

Ve bütün bu çalışmalarda başta Trabzonspor yönetimi Başkan Muharrem Usta olmak üzere gösterdiği duyarlılık tarihe en güzel şekilde mal olmuştur diye düşünüyoruz. Trabzon şehrinin gösterdiği misafirperverlik, kardeşlik, kucak açma ise her zaman olduğu gibi yine örnek teşkil etmiştir.

***

Kral’ın dönüşü muhteşem olacak

Trabzonspor’un eski oyuncusu Burak Yılmaz beş yıl aranın ardından kendi tabiriyle, ‘yeniden yuvasında’.

Burak’ın transfer süreci de gelişi de oldukça ilgi uyandırdı.

Trabzonspor taraftarı onu bağrına bastı.

İmza törenine katıldığımızda Burak’ın gözlerindeki samimiyeti, oynama isteğini ve Trabzon’a dönmüş olmaktan duyduğu mutluluğu gördük.

Tıpkı Başkan Muharrem Usta’nın üç kelimeyle özetlediği ‘Kral geri döndü’ Burak’ı biz de, “Kral’ın dönüşü muhteşem olacak’ şeklinde özetleyebiliriz.

Çünkü az önce bahsettiğimiz gibi Burak’ın her adımında, her cümlesinde bunu sezinledik…

Ve takım arkadaşlarının onu kucaklaması…

Hepsi bir araya gelince de “’Bu sene o sene’ için her şey bir araya gelmeye devam ediyor’ dedik…