Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Akçaabat...

Akçaabat...

Akçaabat adını önceleri folkloruyla daha sonra da köftesiyle dünyaya duyurdu. Bazı bölgeler de Akçaabat ' İl mi oldu acaba" diyenlerde var. Öylesine büyüdü ki, Trabzon’la iç içe girmiş, birleşmiş halde. Nüfusu birçok ilden büyük. 120 binin üzerine çıkmış bir ilçe.

Trabzon un kültür ve sanat şehri olmasında Akçaabat'ın büyük payı var. Akçaabat gerçek anlamda Trabzon un can damarı pozisyonun da yerini almış en itici güç haline gelmiştir. Bu hem siyasi hem ekonomik ve hem de kültür ve sanat varlıkları açısından böyle.

Bu şirin İlçemizin dar boğaz yaşadığı bir dizi sorunları var. Çözümü konusun da her kesin ve her kesimin yardımcı olması kaçınılmaz olmalı. Yıllardır Akçaabat 'ın Çevre yolu yapılamamış bu yüzden içine kapalı bi trafik sorunu var. Aynı mantık için de Şehir Hastanesi eksiği var. Kavşaklar da yaşanan sorunlar başka sorunları da içinde barındırıyor. Örneğin Oto park sorunu Çevre düzensizliği ve Belediyenin sırf bu yüzden vatandaşıyla karşı karşıya kalması gibi. Bu ve benzeri konularda saya bileceğimiz istekleri var. Üniversite ve teleferik ile Sanayi sitesi ile Adliye sarayı ve Tekel binası ile Mahalle yollarının çözüm bekleyen sorunlar olduğunu hatırlatmak istedim.

Akçaabat için elinde yetki bulunduran herkesin biran önce saydığım sorunlar üzerine gitmesini ve çözümü noktasında elinden gelenin fazlasını yapmasını istiyorum. İnanıyorum ki ben bu şehrin bir gazetecisi olarak bunları yazıp anlatıyorsam çözüm noktasında elinde yetki olanlarda aynı duyarlılığı göstererek sorunlar aşılacaktır. Unutmayalım ki Akçaabat sorunları çözülünce büyüyor ve Trabzon a faydalı bir İlçe olarak misyonunu devam ettiriyor.

Akçaabat şunu istiyor. Bu şehrin bir Bakanı var. Onun önderliğin de bu Şehrin Vali si, Ticaret ve Sanayi Odası ile Milletvekilleri birlikte sorunların üzerine gitsin  ve bu sorunların çözümü kaplumbağa yürüyüşüne dönüşmesin. Akçaabat a yakışan ve yakışacak olanda budur. Fazla söze ne gerek.