Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Ne anketmiş be!

Ne anketmiş be!

Trabzonspor başkanı bir anket yaptı, sosyal medya hesabından. Amanım aman, kıyamet koptu. Çekirge misali olanlar daha çok ses verdi. Binlerce sessiz yığınlar da Başkan’ın anketine katıldı. Çekirge modunda olanlar Başkan’la alay etti, anket olur mu işine bak falan filan. Ya arkadaşlar, başkanın huyu böyle. Ya alışacaksınız ya da alışacaksınız. Adam, taraftarı ile ilişki kuruyor. Her an aktif, taraftarın ne düşündüğünü merak ediyor bunu da sosyal medya yolu ile yapıyor. Bu yöntemine getireceğiniz eleştiri eleştiri sınırları içinde olur, hakarete gerek yok ki. Soyadı Usta’da çakmak için “Çırak” deyip eleştirirsen seviyeni belli edersin. Bırakın bu işleri, bırakın.

***

Milletin büyük merakı

Şu sıralar bir merak içindeki millet.

Merak şu.

Başkan Muharrem Usta ile Faruk Özak’ın arası nasıl…? Özak’ı gören hemen bunu soruyor muş…”Usta ile aranız nasıl. Sizi arıyor mu? Fikir soruyor mu..?”

Usta arası fikir sorsa yine bunu merak edenler niye böyle yapıyorsun diyecekler.

Faruk Özak da bu meraklı soruları tabi cevap vermek zorunda. Vereceği cevabın da süpekile edileceğini bildiğinden o fair play ruhu ve centilmenliği ile soruları geçiştiriyor.

Merak edenler için meraklarını giderelim.

Özak ile Usta’nın arası iyi… Ama uzun zamandan bu yana görüşmüyorlar.

Nasıl rahat ettiniz mi?

Merakınızı giderdiniz mi?

***

Sessiz sedasız büyük başarı

Birkaç günden bu yana İzmir’de atletizm müsabakaları yapılıyor. Orada Beşikdüzü spor hemen hemen bütün branşlarda müsabakalara katılıyor. Ve hatırı sayılır başarılar da elde ediyor. Helal olsun. Beşikdüzüspor komple bir spor kulübü olma yolunda. Bravo, zaman zaman kulüp yöneticilerinin sosyal medyasından müsabakaları takip ediyoruz. Pırıl pırıl gençler. Ve pırıl pırıl çok yönlü bir yönetim… Devam et Beşikdüzüspor… Alkışlar…

***

Biz kazıklandık siz kazıklanmayın

Çok yıllar değil daha yakın zaman geçti ve bir itiraf geldi. Trabzonspor’un eski yöneticisi Köksal Sadıklar bakın iş başındaki yönetime nasıl seslendi: “Sn. Asbaşkanım ve değerli abim Dr. Ahmet Çubukçu, lütfen Afrika asıllı özellikle Fransız vatandaşı Afrikalı oyunculardan uzak duralım. İstemeyerek de olsa biz de Trabzonspor’umuza bu oyuncuları alarak zarar verdik ve bunun üzüntüsünü yaşıyoruz. Bu oyuncuların birçoğu ile yakın sohbetlerim oldu. Trabzonspor’u para kazanma makinesi görüyorlar. Ben ırkçı değilim yanlış anlaşılmak istemem ama Trabzonspor un zarar görmesine tahammülümüz kalmadı.”