Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Soylu’ya suikast planlayan tetikçi terörist öldürüldü…

Soylu’ya suikast planlayan tetikçi terörist öldürüldü…

PKK ve DHKP-C iç içe geçmiş, birlikte eylem yapan iki terör örgütü. PKK, yıllardır DHKP-C’yi tetikçi olarak kullanıyor. Doğu Karadeniz’de ve  Sivas-Amasya-Tokat bölgesindeki terör eylemlerinde Kürt kökenli olmayan DHKP-C teröristlerinin kullanıldığı biliniyor.

Son dönemde tarihinin en ağır yenilgisini alan PKK, hedefine İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu koydu. Sahadaki ağır yenilginin yanı sıra psikolojik olarak da perişan olan PKK, bir büyük prestij eylemenin peşindeydi... Tendürek’te, Kato’da, hiç bu kadar hezimete uğramamışlardı. Kimse PKK’lı teröristleri “sıçanlar gibi kaçacak delik arıyorlar” diyerek bu kadar aşağılamamıştı. Kürt çocuklarında dağa çıkış %5’lere kadar indi. O mağlûbiyet ve “kaçacak delik arama” psikolojisi altında dağa çocuk çıkarmak artık kolay değil. Kato Dağı’nda artık teröristler değil Mehmetler dolaşıyor. 112 mağara imha edilmiş. Dağda Türk bayrağı dalgalanıyor. İftarda ezan okuyan Mehmet, teröriste “bak biz buradayız, hadi saklanmayın gelin” diyor.

Böylesi bir tablonun 1. Derece muhatabı İçişleri Bakanı Süleyman Soylu… Kâh Şırnak’ta ve Hakkâri’de sokakta halkın yanında kâh Tendürek’te ve Kato’da Mehmetçiğin arkasında… PKK’yı, fizikî yenilgi kadar psikolojik mağlûbiyet de hareketsiz hâle getirdi. Üstelik yavrusu PYD Suriye’de altın çağını yaşarken!.. PKK için böyle bir ortamda Bakan Soylu’ya suikast demek teröristler için yaşamsal bir nefes demekti. Hâlâ varız (!) diyebilmekti. Ama önce Allah izin vermedi. Ağzı oruçlu, alnı secdeli yiğide Rab’bım yardım etti. DHKP-C’li tetikçi tespit edilerek öldürüldü.

Bu tablo karşısında CHP Genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Bakan Süleyman Soylu’yu ziyaret ederek “Geçmiş olsun” demesi gerekirdi. Meral Akşener şu tablo karşısında “Hani terör bitecekti!..” beyanatları yerine “Sayın Bakan çok geçmiş olsun, arkandayız” diyebilmeliydi. Birisi öfkesinden diyemedi, diğeri rahatsız oluşundan!..

***

Bize göre Kemal Kılıçdaroğlu DHKP-C’li suikastçı teröristin öldürülmesi sonrası “Geçmiş olsun” diyememekten rahatsız.... Rahatsızlığı kendi vekillerinin tutumundan kaynaklanıyor. Cezaevlerindeki DHKP-C’lileri ziyaret eden vekillerinden ötürü geçmiş olsun diyemiyor.

CHP’li 7 vekilin bugüne kadar cezaevinde yatan 81 teröristi ziyaret ettiği kayıtlara geçti. Yine CHP’li toplam 24 Alevî milletvekilinin çok sayıda terörist cenazesine katıldığı biliniyor. Şimdi cezaevindeki THKP-C’li teröristleri ziyaret eden CHP milletvekillerinden birkaçını Adalet Bakanlığı Cezaevleri Genel Müdürlüğünün verilerinden yayımlayalım.

Fatma Kaplan Hürriyet: 3 PKK, 1 DHKP-C

Hilmi Yarayıcı: 6 DHKP-C

Necati Yılmaz: 2 THKP-C

Tahsin Tarkan: 2 THKP-C

Veli Ağbaba: 2 THKP-C

Zeynel Emre: 3 PKK+2 THKP-C

Zeynep Altıok: 6 PKK+2 THKP-C…

(Not: PKK’lıları ziyaret edenlerin listesini yazmadık. Dileyen internete girip listeyi okuyabilir.)

***

Sonuç olarak ülkenin İçişleri Bakanı’na suikast planlayan ve öldürülen terörist, şayet sağ ele geçirilebilseydi bir gün o da ziyaret edilenler arasında olabilirdi. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Süleyman Soylu’yu bu bakımdan arayıp ‘geçmiş olsun’ diyemez. Ha bu arada teröristin cenazesine dikkat!.. Bakalım katılan CHP’li vekil olacak mı? Aralarından böylesi de çıkacak mı?