Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Asla unutulmayacak

Asla unutulmayacak

Rizespor 36 yıl önce averajla küme düşmüştü. Tarih yeniden tekerrür etti. 36 yıl öncede Rizespor’un düşüp düşmemesi Trabzon’a bağlıydı. Trabzonspor İlk yarısını 2-1 önde kapattığı Adana Demirspor maçından 3-2 mağlup ayrılınca Rizespor averajla küme düşmüştü. Ne yazık ki tarih bir kez daha tekerrür etti. Bordo-mavili takım dün sahasında haftalardır 1 puan dahi alamayan Bursaspor’a 2-1 mağlup oldu. çok kötü bir oyun oynayarak ve hatta müsabakaya motive olmayarak. Yazık yazık yazık…

Rizespor’da Alanyaspor’u yendi. Ama bir işe yaramadı. Çünkü aynı coğrafyada aynı kaderi paylaşan iki komşu ilin iki takımı olan ve kardeş denilen Trabzonspor sahasında, maça motive olmayıp çok kötü oynayarak kaybetti. Rizespor’un kaderini 2. kez elinde bulunduran Trabzonspor bunu ikinci kez yaptı. İki komşu il arasında çok büyük tahribat meydana getirdi.

36 yıl önce olduğu gibi Trabzonspor, aynı tabloyu bir kez daha gözler önüne serdi. İki il arasında belki 50 yıl sürecek bir kavga bıraktı. Bana göre bunun baş sorumlusu takımını motive etmeyen Ersun Yanal’dır. Artık sözün bittiği yerdeyiz. Açılan bu yaraların Rize için telafisi yoktur.

Rizespor da elbette kendi hatalarıyla ve yanlışlarıyla bu duruma gelmiştir. Kendi içinde mutlaka hesaplaşacaktır. Elbette gerekli dersi alacaktır. Ama bu son darbe asla unutulmayacaktır.