Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Bırakın takımın yakasını

Bırakın takımın yakasını

Yok efendim Trabzonspor Bursa’yı yenmeli. Yok yenmemeli. Ya Allah aşkına bırakın Trabzonspor’un yakasını. Şike ile mücadele etmiş bir camiaya bu değerlendirmeler yakışıyor mu? Trabzonspor çıkar maçına oynar, kazanır veya kaybeder. Nedir bu Rize kini, Bursa sevdası? Ya da Bursa kini Rize sevdası? Bize ne bizim dışımızdaki takımlara. Ha, Rize’nin kendini bilmez birkaç taraftarının sosyal medyadan verdiği mesajlardan mı koskoca Trabzonspor camiası etkilenecek. ‘2010-11’in şampiyonu Fenerbahçe’ demiş Rizespor. Demişse onun ayıbı. Biz kendimize bakacağız o kadar.

***

11 Ağustos faciası

Yeni futbol sezonu 11 Ağustos’ta başlayacakmış. Federasyon böyle bir planlama yapıyormuş.

11 Ağustos tarihi faciadır.

Hava sıcaktır.

Böyle bir tarihte ligler başlamaz.

Ama eğer naklen yayıncı kuruluş milyonlarca doları bastırırsa, istediği tarihte ligleri başlatır. Taraftar sıcaktan bunalacakmış. Oyuncuların canı çıkacakmış… Kimin umrunda.

Endüstriyel futbol bu işte.

Parayı bastıran ligin ne zaman başlayacağına da karar verir.

***

Güneş, niye FB’ye gidemedi

Tarihten bir yaşanmış olayı aktaralım. Şenol Güneş milli takımdan ayrıldıktan sonra Ali Şen Fenerbahçe’ye O’nu istedi. Güneş İstanbul’a gitti. Şen ile oturdu konuştu. Anlaştı. Ancak Şen’in bir şartı vardı. Rıdvan Dilmen futbol direktörü olarak senin üstünde olacak. Güneş, bunu kabul etmedi. Etseydi, FB’yi çalıştıracaktı. Şen de Rıdvan olayında geri adım atmadı. Güneş’in FB’yi çalıştıramamasındaki neden Rıdvan Dilmen’dir.

***

Usta, şikâyetini yaptı

Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta, devlet bürokrasisinde kupalara konan haciz ile ilgili yürütülen işlemlerdeki hukuksuzlukla ilgili olarak Adalet Bakanlığına gerekli şikayetini yaptı. Bakan Süleyman Soylu ile de görüşen Usta, Adalet Bakanlığı müsteşarına yaşananları tek tek anlattı. Süreç içerisinde, ilgili icradaki görevlilerle yaptığı telefon konuşmaları ile ilgili bilgiler de veren Usta’nın şikayetinden sonra bakanlığın Trabzon’a bir müfettiş göndermesi bekleniyor.

***