Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Geleceği planlarken

Geleceği planlarken

Sezon sonu olmasına rağmen iki takımında kazanmak için büyük bir gayret gösterdiği bir derbi oynandı. İlk yarıda F.Bahçe’nin ikinci yarıda Trabzonspor’un hem oyun hem de pozisyon üstünlüğü vardı. Zaten bakıldığında F.Bahçe üç santrafor ile maça başlamıştı. İlk yarı Trabzonspor beklenenden çok uzaktı. Ancak herşeye rağmen ilk yarının uzatma dakikasında N’Doye yüzde yüzlük bir golü kaçırdı.

İkinci yarıda zorunlu değişiklik takıma çok katkı sağladı. Bu yarıda Trabzonspor, gerçekten iyi futbol oynadı. İyi pozisyonlar buldu, bir pozisyon hariç de rakibine fırsat vermedi. Ancak bütün bunlara bakarak Trabzonspor’un bu kadrosunun gelecek için beklenti içerisinde olmamak gerekiyor. Onazi’yi bile arar hale geldik. Ligin son maçı olmasına rağmen yine Trabzonspor adına artı sayılabilecek tek şey, bulduğumuz pozisyonlardı. En önemlisi ezeli rakibimize yenilmememiz oldu.

Ayrıca son haftalarda Olcay’ın 90 dakika sahada tutulmasını Rodallega’yı da oyuna geç alınmasını anlamış değiliz. Bu kadar büyük paralar ile alınan Rodallega, bu takımda oynamayacak ise seneye daha güçlenmiş bir takımda nasıl oynayacak? Bu benim değil, hocanın mantığına göre…

Olcay, geldiği günler hariç çok kötü bir performans gösteriyor. Trabzonspor yönetimi ile hocası  her an yanlıştan vazgeçmeli. Olcay-Yusuf Erdoğan değişikliğini önümüzdeki yıl hayata geçirmeli. 31-32 yaşındaki Olcay’a destek vereceğine, 23 yaşındaki Yusuf Erdoğan’a sabır göstermek gerekiyor.

Ne acı ki Olcay’a gösterdiğimiz sabrın 10’da birini Yusuf’a gösteremiyoruz. Trabzon’un acı tablosu bu zaten. Umarım gelecek yılı planlayanlar bunları iyi gözler ve planlamayı doğru yapar.