Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Müze skandalı!

Müze skandalı!

Trabzonspor’dan İHO döneminde Mbia transferinden alacağı olduğu iddiası ile bir menajer, avukatlarını Trabzon’a gönderdi, icra dairesinden ilgilileri yanına aldı, Trabzonspor’un müzesine gitti, şampiyonluk kupalarını  haczetti.

Bu bir skandaldır.

Skandalın iki yönü vardır.

Birincisi, Trabzonspor’un avukatı ilgililerin müzeye gidiyoruz sözünü müzeye ziyaret algılayıp gevşek davranmasındaki acziyettir.

İkincisi ise, siz hiç alacaklıların Beşiktaş, G.Saray ya da F.Bahçe’nin müzesine hacze gittiğini duydunuz mu?. Giderse akıbeti ne olur?

Birinci skandalın açılımını yaparsak, Trabzonspor’un avukatı  Anıl Gürsoy Artan’ın profesyonelce değil amatörce tavrı yüzünden kulüp bence rezil olmuştur. Oysa,  Artan bu görevini yaparken benzer hamlelere karşı hamleler yapması için yüksek bedelle maaş almaktadır. Böyle gaflet olmaz.

İkinci skandalın açılımına gelince;

Trabzonspor yönetiminin kurallar ve gelenekler ve hukuk çerçevesinde bu tür ani haciz şoklarına karşı alacağı önlemler olmalı. Bu önlemleri ya alamıyor ya da Trabzonspor’un gücünü kullanmıyor ya da Trabzon’da Trabzonspor’un gücünü Trabzon bürokrasi hiç tınlamıyor.

Hangisi acaba?

…………………………………………………………………………………………………….

KISA SORULAR, NET CEVAPLAR

Ak Parti il başkanı Haydar Revi’ye net direkt sorular sordum, o da kısa net cevaplar verdi.

-İl Başkanlığına yeniden aday mısınız?

Revi: Bizim partide görev istenmez, görev verilir.

-Peki görev verilir mi?

Revi: Verilmemesi ile ilgili bir sebep mi var?

-Yönetiminizden bir çok kişinin adı il başkanlığına geçiyor

Revi: Demek ki, içimizden il başkanı çıkartacak kadar güçlü verimli sağlam bir yapımız var mış?

-Diyorlar ki, Revi il başkanı olmaz ise ya belediye başkanı ya da Milletvekili adayı

Revi: Siyasette geriye bakmak yoktur. Sonuçta bizim parti geleneğimizde görev almakla ilgili kurallarımız vardır. O kurallar neyi gösterir bilemem ama ben öyle ya da böyle bu partinin neferiyim.

-Teşkilatların değişimi ile ilgili beklenti Trabzon’a yansır mı?

-Revi: Genel kanaatim o kim gevşetilmiş olsa da 3 dönem kuralı Trabzon’da  uygulanır.

-Genel Başkan ve Cumhurbaşkanı dedi ki, partimize yeni katılımlar olacak

Revi: Doğru, biz o katılımları il yönetimini oluştururken yaptık. Yine de olacak.

-Genel Başkan ve Cumhurbaşkanı dedi ki, partiye yük olan belediye başkanları var. Trabzon’da da var mı?

Revi: Kurucumuz ve genel başkanımız belediye başkanlığından geliyor, o nedenle bu konudaki tespitlerinden ülkedeki ve Trabzon’daki tüm belediye başkanları durumlarından vazife çıkarmalı.

………………………………………………………………………..

GECİKTİKÇE İŞLER AKSIYOR

Yerel medyanın en güçlü iller arasında yer alan Trabzon’un Valilik Basın ve Halkla ilişkiler müdürlüğüne hala atama yapılmadı. Vekaletin bakılan makamın bir an önce doldurulması gerekiyor. Dernekler Masası müdürümüzün iyi niyetli vekalet görevine saygımız var ama rantabıl olmuyor.

Sayın Vali’mizin bir an önce bu koltuğa bir atama yapmalı. Zira süreç içinde iyi niyetten kaynaklı ağır bir hata yapılır, faturası ağır olur.

Bu arada, şehrin ve bölgenin en güçlü kuvvetli etkin Üniversite’si KTÜ’de hala basın birimi kurulmuş değil. Rektör Özen bütün gazetecilere yakın olduğu için oraya bir atama yapmadı, dostlarını darıltmaması için. Oysa, Süleyman Baykal artık bu göreve de birini atamalı.

……………………………………………..

ZAYTUNG

Yaklaşan Ramazan'la birlikte Türkiye de 1,012,985. gösterimini yapacak olan Çağrı filmi, Guinnes Rekorlar Kitabı'na girmeye hak kazanacak...