Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Tepeden Budadı

Tepeden Budadı

Bugün duygusalım, bugün farklıyım, bugün çılgınım, bugün içimde fırtınalar kopuyor. Bugün canım her zamankinden daha çok acıyor. İçim sızlıyor. Hani bazı şeyler kabına sığmaz anlatılmaz yaşanır derler ya bende içimdeki duygularla söze Yahya Kemal Bayatlı’nın çok sevdiğim bir şiiri ile başlayayım. Dönülmez akşamın ufkundayız. Vakit çok geç; bu son fasıldır ey ömrüm nasıl geçersen geç! Cihana bir daha gelmek hayal edilse bile, avunmak istemeyiz öyle bir teselliyle. Geniş kanatları boşlukta simsiyah açılan ve arkasında güneş doğmayan büyük kapıdan geçince başlayacak bitmeyen sükûnlu gece. Guruba karşı bu son bahçelerde, keyfince, ya şevk içinde harap ol, ya aş içinde gönül! Ya lale açmalıdır göğsümüzde yahud gül.

Evet, Süper Lig’de dönülmez akşamın son ufkuna yani son 2 maçına kaldık. Tek rakibimiz kaldı Bursaspor. Arada 5 puan fark var.  Rizespor kalan 2 maçını kazanacak. Bursaspor bir maçta berabere kalacak. Bu mucize gerçekleşirse Ç.Rizespor Süper Lig’de kalacak. Elbette imkânsız değil ama kolayda değil. Bir umuttur yaşamak ama başkasının umuduyla yaşamak. Bizde Bursaspor’un puan kaybetme umuduyla bekleyeceğiz.

Bu teselliyle kendimizi avuturken bizim türküyle devam edeyim. Kızılağaç fidanı tepeden budanur mi? İnsan sevduğu yardan Çaykur Rizespor’undan vazgeçebilur mi? Hikmet Karaman, aşlamayı aşlamadan kızılağacı tepeden budadı. Göz göre göre budayarak 2 dal kaldı. Dedim ya bugün çok karışık duygular içindeyim. Çocukluğumuz, ergenliğimiz, gençliğimiz, yaşlılığımız… Aşklarımız, kavgalarımız, aldatmalarımız ve aldatılmalarımız… Dostluklarımız, kardeşliklerimiz, düşmanlıklarımız… Umutlarımız, üzüntülerimiz ve yıkıntılarımız… Ve hiç geçmeyecek sandığımız fikirlerimiz. 2 göz oda, daracık bir mutfak ve sevgi dolu yuvalarımız. Havuzlu ama mutsuzluk dolu villalarımız.

İnsanlığa dair ne varsa sizde ekleyin bu listeye. Tepeden budanarak intihar dalışı yaptık. Ne yaptıysak kendi kendimize yaptık. Yaparken de ona fırça buna posta attık. Birilerine de bağlamanın telleri. Şimdi başkasının umuduyla yaşayarak beklerken her şey bitince birileri de o beklenen yere bir kez daha gider.

Diyeceğim o ki: Büyütme kendini. Kendini asla dev aynasında görme. Paran var pulun var, meşhursun diye aklına her geleni yapacağını düşünme. Öyle ya da böyle birçok yanlış yapılarak bu duruma geldik. Şimdi bu son fasıldır, isteyen istediği gibi alsın.