Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Bir umuttur yaşamak

Bir umuttur yaşamak

Kümede kalma mücadelesi veren iki takımın mücadelesinde Çaykur Rizespor, Gaziantepspor’u konuk etti. Süper lig’ de tutunma mücadelesi vermeye çalışan iki takım adına adımı atan ev sahibi takım oldu. Çıkmayan candan umut kesilmez. Rizespor kazanarak umuduna devam etti. Gaziantepspor kaybederek umuduna son verdi. Plaka numarasıyla süper lige 27 yılında veda etti.

Bir umuttur yaşamak. Ama başkasının umuduyla yaşamak.  Yeşil-mavililer de Bursaspor’un puan kaybetme umuduyla umudunu sürdürerek yaşıyor. Bugün Bursaspor deplasmanda Antalyaspor ile oynayacak. Kaybederse Rizespor’un umudu devam edecek. Kazanırsa umutla birlikte her şey bitecek sonrası büyük bir fırtına. Şimdilik Bursaspor’un kaybetme umuduyla yaşamaya devam ederken maça gelelim. Kasımpaşa maçında stoper siz oynayan Hikmet Karaman çok geç kalmış bir dersi alarak maça iki gerçek stoper oynadı. İstanbul da hatalar ile kaybettiği  puandan sonra yanlışından döndü. Mücadeleye iki takım da istekli, dikkati ve kontrollü başladı. Yeşil-mavililer ilk 5 dakikada biraz daha üstün görünün taraf olarak kanatları kullandı. Kenarlardan yapılan ortalarla Gaziantepspor spor savunmasını zorladı. Bu zorlama karşısında net gol pozisyonları üretemedi. Özellikle Kweuke çok etkisiz kalırken ileri uçta varlık gösteremedi. Karşılaşmanın 26.dakikasında Edemwonyı sol taraftan ceza alanına girip keleye indi ve kalecinin üstünden topu filelere gönderip takımını öne geçirdi. Bu da ilk yarının skoru oldu.

İlk yarıyı önde kapatmanın morali ile ikinci devreye başlayan Hikmet Karaman, öğrencileri üretken bir görüntü sergileyemedi. İkinci yarıda Gaziantepspor ileride oynadı ve üst üste pozisyonlar buldu. Bir şutları da direkten döndü. Direkten dönen bu şut Rizespor’un şansı oldu. Yeşil-mavililer savunmada ciddi hatalar yapmasına rağmen Gaziantepspor her haliyle küme düşmeyi kabullenip sezonu kapattıkları belliydi.  Konuk takım yakaladığı gol pozisyonları ile senaryoya el atmayınca Rizespor Oğulcan’ın asisti Kweuke’nin boş kaleye gönderdiği topla maçı kopardı ve kazandı. Çaykur Rizespor üretken olamadığı maçta ilk yarıda Edemwonyı, ikinci yarıda da Oğulcan’ın topu doğru yere getirip Kweuke’ye attırdığı golle 3 puanın sahibi oldu.

Başta da yazdığım gibi bir umuttur yaşamak. Çaykur Rizespor da Bursaspor’un kaybetme umuduyla yaşıyor. Bu umutla beklemeye devam edeceğiz. Ederken de özellikle içeride kaybedilen puanlara yanyoruz.