Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Olcay kardeş, yaşıyor musun?

Olcay kardeş, yaşıyor musun?

Hepimizde bir merak…

Trabzonspor niye düşüşte.

Elbette araştırılıp, çözüm bulunması gereken bir durum.

Ama benim merak ettiğim, Olcay Şahan’ın düşüşü.

Ne oldu sana kardeş.

Geldin, fırtına gibi estin.

Sonra dindin.

Meltem gibi bile değilsin.

Sebebi ne?

Sermayeden yiyorsun haberin olsun.

Kıpırda biraz.

Kendine gel.

Aklını takıma ve Trabzon’a ver.

Seni bağrımıza bastık. Hak ettin öyle yaptık.

Söküp atmayalım o yerden.

Mesele ne? Ne sıkıyor canını?

Yaşıyor musun?

Toparlan bakalım.

…………………………………………………………………………………..

TİSAD buluşmasına bu da benim önerim!

Gazetemizin başyazarı, imtiyaz sahibi Ali Öztürk yazdı haberimiz oldu. TİSAD, turizm konusunda Think Tank(Düşünce kuruluşu)  oluşturmuş. İlk toplantısını da yapmış. Herkes önerilerini masaya yatırmış. Güzel bir uygulama.

Eğer, haberim olsaydı, o toplantıya şu öneriyi getirirdim.

  1. Samsun’dan Artvin’e Büyükşehir ve il belediyeleri ile özel idareler ortak bir şirket kurarak Batum-Samsun arasında gemi seferlerinin düzenlenmesini planlayabilir. Bunun için alt yapı hazır. Şirket önce gemi seferlerine destek verir belli bir zaman sonra da ihale ile kiraya çıkar. Batum’dan-Samsun’a gemi seferi.. Hayal edin.
  2. Komşunu, köyüne getir projesi. Finlandiya vatandaşı Trabzonlu Yakup Yılmaz geçen hafta bunu yaptı. Finli komşularını Trabzon’a getirdi. Bunun için Trabzon’un Avrupa’da en çok vatandaşı olan bir köy belirlenir. O köydeki eski bir köy evi motele çevrilir. Köylülere de yurt dışında yaşadığın mahalledeki komşunu köyüne getir denilerek bir proje geliştirilir.

…………………………………………………………………………………

AK Parti MKYK’sı ve Trabzon

Ankara fokur fokur.

Cumhurbaşkanının Partinin başına geçmesi ile birlikte üst yönetim de şekillenecek. Şu anda MKYK’da Trabzon’dan Ayşe Sula Köseoğlu var. Köseoğlu yeni yapılanmada yerini korur mu? Ankara kulislerinden edindiğimize göre  koruyacak gibi. Emine Hanım’la yakın dostluğu ve Erdoğan’ın hep gözünde aklında olan bir isim olarak Köseoğlu, yeniden MKYK’da yer alır deniyor.

Almaması sürpriz olur.

Elbette, başka isimlerde telaffuz ediliyor.

Bu isimlerin başında Muhammet Balta var. İbrahim Keskin adı da geçiyor. Cevdet Erdöl’e de görev verilebilir tahminleri yürütülüyor. Rize’den Hasan Karal’a dikkat. Bu kez MKYK’da yer alın diyenler çok. Salih Cora’yı da bir kenara yazın derim.

Sonuçta, Erdoğan; Karadeniz dengesini kuracak. Bakalım o denge kiminle oluşacak.

……………………………………………………………………….

ZAYTUNG

Bu akşam vefat eden mahalle sakinlerinden Hacı Muzaffer Özen'in cenazesi, yarın Survivor'ın tekrarının da bitmesini müteakip defnedilecek...