Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Kazanırsın, kaybedersin…

Kazanırsın, kaybedersin…

Trabzonspor adeta başa döndü…

Bordo-mavili takım o ilk yarıdaki olumsuz görüntüsüne büründü adeta. Özellikle son 3 maçta takım dibe vurdu. Takımın nasıl bir futbol ortaya koyduğundan bahsetmeye gerek yok. Bordo-mavili oyuncuların yürümeye halleri kalmamış gibi. Adeta durarak oynuyorlar. Bu anlayışla bırakın Süper Lig’de maç kazanmayı bir 3. Lig takımını bile mağlup edemezsiniz. Son Adanaspor maçında Trabzonsporlu futbolcular adeta saç baş yoldurttu dersem hiç abartmamış olurum. Maçın ilk dakikasından son dakikasına kadar hep aynı düşük tempoda bir performans ortaya koydular. Pas akışları kaplumbağa hızında olunca Adanaspor oyuncular çok rahatlıkla topu kapmasını bildiler. Trabzonspor futbol adına 90 dakika hiç bir şey ortaya koyamadı. Gol bulman için rakibi ısırman lazım. Hızlı pas akışı ile rakibi hataya zorlaman lazım.

Trabzonlu futbolcular sanki veteranlar gibi sahada gezinip durdular. Sadece Adanaspor maçında değil Kayserispor ve Gençlerbirliği maçında da aynı görüntüde idiler. Skora takılmıyoruz. Kazanırsan kaybedersin berabere kalırsın ama ortaya bir şey koyarsın. Bordo-mavili takım her geçen hafta daha kötü performans ortaya koymaya başladı. Son 3 maçtaki rakiplerin de durumları ortada. Kısacası maç kazanmak istiyorsan 90 dakika boyunca gücünü yüzde yüz ortaya koyman şart. Aksi taktirde rakip kim olursa olsun maç kazanma şansın yok. İkinci yarıya fırtına gibi bir başlangıç yapan Trabzonspor, son 3 maçtaki performansıyla her şeyi berbat etti. Şimdi boş tribünlere karşı oynarlar…

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

İlk transfer kim?

Trabzonspor’dan asıl beklenti yeni sezon için. Bordo-mavili takımdan yeni sezonda bir patlama yapması ve o eski başarılı çizgisine kavuşması bekleniyor. Şimdi merak edilen yeni transferlerin kim olacağı. Şimdiden birçok futbolcunun adı Trabzonspor ile anılmaya başladı. Eğer zirve yarışı içerisinde olunacaksa çok iyi transferin yapılması şart. Artık bırakın 3 İstanbul takımını Anadolu takımları da çok iyi transferler gerçekleştiriyor. Bu bakımdan bu takımların önüne geçmek için gerekli takviyelerin Trabzonspor’a kazandırılması şart. Alınacak oyuncular iyice etüt edilerek transfer edilmelidir. Transfer edilecek oyuncularla ilgili en küçük bir soru işareti kafalarda olmamalıdır.

Yoksa sonun ne olacağı belli.

Yetenekleri kısıtlı oyuncuları alıp kadroyu boşu boşuna şişirmektense az ama öz transfer yapılmalıdır. Çünkü bir oyuncunun takıma neler kattığı ortadır. Mevcut yönetim kurulunun da bu sezondan gerekli dersi aldığı düşüncesindeyim. En az 5 üst düzey oyuncu bu takıma kazandırılmalıdır. Yeni sezon öncesi ilk transferini de Osmanlıspor’dan Ndiaye olacağını da söyleyebilirim. Sezonun sona ermesinden sonra büyük bir aksilik yaşanmadığı taktirde bu oyuncu ile sözleşme imzalanacağının bilgisini de vermiş olayım.

E.B