Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
İşi ehline vermeli!

İşi ehline vermeli!

Trabzonspor’da ikinci yarının tartışmasız yıldızı genç Yusuf Yazıcı. Peki, arkasında bekleyenler var mı? Tabii ki çok. Abdulkadir, Yunus Emre Çakır, Abdurrahim, Savaş, Sefa, Oğuzhan Acar ve daha da henüz ismini duymadıklarımız… Peki bu gençlerin vitrine çıkartan Yusuf Yazıcı sayesinde altyapıya yeniden kafamızı çevirmemizi sağlayan kim? Hiç kuşkusuz Sadi Tekelioğlu.

Tekelioğlu, bu kulübün çekirdeğinden bugüne gelmiş her dönem genç yetenekleri ortaya çıkarma özelliği ile Trabzonspor’da ismi hep en öndedir. Şimdi yeniden alt yapıda değişim planlanırken, işi ehline vermek gerektiğini düşünenlerdenim. Çünkü Sadi hocalar kolay yetişmiyor, kıymetini bilmek gerekli. Trabzonspor’da Mehmet Ekici, kadro dışı kalıncaya kadar kimsenin görmediği şimdi 10-15 milyon Euro’lar ile değer biçilmeye başlanan Yusuf Yazıcı’da emeği bile yapacaklarının teminatı. Sadi Tekelioğlu’nun mutlaka alt yapının başına getirilip, Teknik Direktör Ersun Yanal’ın da sadece Yusuf ile sınırlı bir bakış açısı yerine gençleri kazanma yönünde birlikte ortak akıl üretilmesi sağlanmalı. Yönetimin, bu yönde Tekelioğlu’na güvenerek güçlü bir şekilde alt yapıyı teslim etmeli. Trabzon her zaman futbol tarlasıdır. Önemli olan bu tarlaya bakmak. Tabi ki şampiyonluklar önemli ancak ekonomik gerçekler ışığında gençleri kazanmanın önemi çok büyük.

Böyle önemli bir hamle için Trabzonspor’da tartışmasız isim tabi ki Sadi hocadır. İnanıyorum ki yönetim işi ehline vererek, yeni Yusuf Yazıcı’ların çıkmasını sağlayacaktır. Tabi ki bu yönde A Takım ile alt yapı arasındaki bağında iyi kurulması gerektiğini unutmamak gerekli.