Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Kongre söylentileri üzerine!

Kongre söylentileri üzerine!

Trabzonspor’da özellikle Başkan Muharrem Usta ve Başkan Yardımcısı Nevzat Aydın, demeçlerle birbirlerine yaptığı salvolar sonrasında sezon sonu için kongre camiada tartışmaları yaşanmaya başlamıştı. Bunun ardından Asbaşkan Ahmet Çubukçu, “Kongre gündemi oluştu ama mevcut yönetim olarak görev süresini bitirmeyi kararlaştırdık” diyerek kongre tartışmalarına şimdilik noktayı koydu.

Şimdi daha önce Başkan Usta’nın “Aslında yönetim sayısı çok fazla 4-5 yönetici ile bu iş götürülebilir” söylemiyle bu olaya farklı bir açı getirdi.

Bu tablonun ışığında Trabzonspor’da ‘kongre yapılmalı mı, yapılmamalı mı?’ tartışmalarını değerlendirelim. Tabi ki şuana kadarki istifalara Nevzat Aydın ve birlikte hareket ettiği Tuncay Bekiroğlu ve Mehmet Yiğit Alp’in, Usta’ya karşı eklenince yönetimin hiç kuşkusuz kongreye ihtiyacı olduğunun tartışması çok doğal. Usta’nın sezon sonu listesini yenileyerek, ekonomik ve sportif yönden daha güçlü isimler ile yola devam etmesi hem kendisi hem de Trabzonspor’un 50. yılına daha iddialı girmesi yolunda bence doğru bir tercih olabilir. Tabi ki burada takdir Usta’nın. Ancak şu anda birkaç yönetici ile sırtlayarak yola devam eden Usta’nın son röportajında üzerindeki yükün ne kadar ağır olduğunu satır aralarında verdiği mesajlar ile belirtmesi kongre gündeminin her an açılabileceğini de ortaya koyuyor. Tabi ki Başkan Usta’nın 4-5 isim ile yönetim oluşturup, profesyonel ekip ile kulübü yönetme isteği çok Avrupai bir düşünce ama Türk futbolunda henüz bu sistemin oturması için daha yol gerekli olduğu da ortada. G.Saray bunu yapmak istedi, sonuç ortada. Trabzonspor’un 50. yılı nedeniyle gelecek sezon çok önemli. Taraftar hazır olduğunu gösterdi, takımda da ışık var. Tabi ki yönetimin daha güçlenerek yola devam etmesi de iyi olur. Yine de bunların hepsini Başkan Usta’nın kurmayları ile her açıdan değerlendirip sağlıklı bir karar alacaklarına inanıyoruz.

Sonuçta herkes Trabzonspor menfaatleri düşünmeli. 50. yıl özelinde tam birlik sağlayarak hedefe yürümeliyiz.