Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Tav bomba Efes gerçek!

Tav bomba Efes gerçek!

Trabzon Basketinde hafta içinde bir haber gündemi hareketlendirdi. Haber, TAV’nin, Baskete sponsor olacağı yönündeydi.

Kısa sürede haberin gerçek olmadığı ortaya çıktı.

Dün de gazetemizin 90’a Vole köşesinde bu konu ile ilgili bilgiler verildi. Sani Şener, Trabzonlu ama TAV’ı Trabzonspor’a kurumsal olarak sponsor yapahaz, patronunun Fener camiası perişan eder. Şener kendi kişisel sponsor olabilir mi? Evet olur ama çok zor.

Gelelim asıl gerçeğe.

Yakında Baskette bomba patlar.

Anadolu Efes, Trabzon Basket takımına talip. Görüşmeler başladı. Tuncay Özilhan diyor ki, baskete bu kadar yatırım yapıyorum 500’den fazla seyircim yok.

Bu konuyu, ciddiye almak gerek.

Küçük olsun benim olsun değil… Büyük olsun Trabzonspor olsun diyorsak, Kimse bu bütünleşme görüşmelerine limon sıkmasın.

………………………………………………………………………………….

İşte böyle!

Fanatik Gazetesi’nin başkan Muharrem Usta ile yatığı uzun söyleşinin ilk bölümünde servise konan fotoğrafta; genel yayın yönetmeninin fair play ruhuna aykırı pozisyonu çok tepki topladı.

Tepki iki türlüydü.

Birincisi, genel yayın yönetmeni Necil Ülgen’e… Bir kulüp  başkanı karşısında o pozisyonda olunmaz diye.

İkincisi ise Başkan Usta’ya geldi. Karşısında nasıl öyle durmasına izin verdi diye. Tabi bu konuda direkt Usta’nın bir kusuru yok. Belli ki çok uzun süren söyleşinin birkaç dakikalık anını gazete yayına koydu. Bunun üzerine, Trabzonspor camiası ayaklandı. Haklı tepkisini koydu ve söyleşinin ikinci bölümünde fotoğraf değişti.

Bu da şunu gösteriyor ki

Haklı tepkiler, dik duruşlar; amacına ulaşıyor. Servise konan ikinci fotoğrafta olduğu gibi…

……………………………………….

House of Card ve terörist YGP

Nasıl Türkiye’de Diriliş Ertuğrul dizisi izlenme rekorları kırıyor, ABD’de de House of Cards dizisi de aynı. ABD’deki dizi yakın döneme ait. Beyaz Saray’dan dünya nasıl yönetiliyor bütün perde arkası olayları ile mükemmel bir dizi tekniği ile anlatılıyor. Başkana yapılan lobiler. Senatoda milletvekillerine oynanan oyunlar, kadın uyuşturucu, para babalarının beyaz saraydaki etkinlikleri… Müthiş bir kurgu ama gerçek.

O dizide, ABD’nin çıkarı ne gerekiyorsa o yapılır imajı var.

Ve o çıkar bir ikinci ülkenin çıkarı ile çelişiyorsa o ülkeyi nasıl kafa kola aldıkları da senaryolaştırılmış.

Şimdi ABD yönetimi YPG teröristlerine silah verecek. Asıl çıkarı orada. Türkiye’nin de çekincelerini ciddiye alıyoruz diyorlar. Sanki, House of Card’da ki bir bölüm izler gibiyim.

Ama şunu ABD biliyordur.

7 düvele karşı Atatürk ile baş kaldıran zafer kazanan Türkiye, bu oyunlara boyun eğmeyecektir…

…………………………………………

4 kısma

ZAYTUNG

2 Haftadır Saray'a Çağrılmadıkları İçin Boşluğa Düşen Muhtarlar, Erken Seçim İstiyor...