Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Bir babanın isyanı!

Bir babanın isyanı!

Trabzonspor’da son günlerde tartışılan isim Yusuf Erdoğan… Niye tartışılıyor futbolu ile mi? Hayır. Son 2 maçta ‘tek oyuncu değiştirebilen’ Trabzonspor’da kadroya girememesiyle… Şimdi bunların üzerine Yusuf Erdoğan’ın babası Dursun Erdoğan’ın sözleri tartışmaya yeni bir boyut kazandı. Şunu da öncelikle belirteyim, bir oyuncunun durumu ile ilgili olarak hele de sözleşmesi olan bir isim için babasının neden açıklama yapma ve eleştiri hakkını kendinde bulabiliyor. Oyuncu gerekirse kulübünden izin alır, konuşur. Durumunu anlatır. Şimdi babası konuşunca oğlu Yusuf Erdoğan daha çok zarar görmedi mi? Bence kendi konuşsa bu kadar zarar görmezdi.

Gelelim baba Erdoğan’ın açıklamalarına… Diyor ki Dursun Erdoğan, “Oğlumu kurban ediyorlar. İki maçta kadroda olmamasının izahı bu” Peki devamın da ne diyor: “En son dönemde bazı olaylar yaşandı ve ayrılmayı düşündü oğlum. Ama Ersun hoca geldi, Yusuf’un gitmemesi için çok uğraştı. 'Seni bırakmam, sen benim evladımsın'” dedi.  Şimdi bu oyuncuyu iki maç kadroya almayan kim? Ersun Yanal. Baba Erdoğan’a sormak gerek. Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu… Madem Yusuf Erdoğan’ın kalması için bu kadar kendini ortaya koyan ve mümkün olduğunca oynatan Ersun hoca, niye şimdi kadro dışı bırakıyor! Oğlunun bu işte hiç suçu yok mu, yani. Ersun hoca iyi ve kendine bakan, sahada devleşen bir Yusuf’u niye oynatmasın.

Bir de baba Erdoğan, oğlunun en az kazanan oyuncu olduğunu söylüyor. “Ligin ikinci yarısının Trabzonspor’daki tartışmasız yıldızı kim?” diye kime sorarsanız alacağınız cevap “Yusuf Yazıcı” olur. Avrupa’nın devlerini şimdiden koşturan Yusuf Yazıcı, ne alıyor. 250 bin TL yıllık. 5 yıllık imza sonunda toplam alacağı ücret 1.25 milyon TL. Peki Yusuf’un bu yıl bir katkı yapmadan alacağı ücret 1.2 milyon+maç başı 18 bin TL. Yusuf Yazıcı’nın katkısı ortada, Yusuf Erdoğan’ınki de. Bir de bir oyuncu en az alıyor diye, bakmak yerine sahada ne ürettiğine bakmak gerekli.

Bir de baba Erdoğan, Yusuf’un saf dışı bırakılarak, devre dışı bırakıldığına ve değerinin düşürüldüğünü savunuyor. Ya eğer Trabzonspor, Yusuf Erdoğan’ı göndermek için plan yapsa, O’nu ‘oynatarak mı, oynatmayarak mı?’ bunu yapar. Tabii oynatıp değer kazandırarak satmak ister.

Sözün özü… Baba Erdoğan’ın sözlerine Yusuf’un katkısı veya dahli ne kadardır bilemeyiz ama bu açıklamalar ile kendini kurtarmak yerine oyuncusunun el üstünde tutulduktan sonra neden kadroya giremeyen bir isim haline düşündüğü iyi irdelemeli. Önce kendine bakmalı, sonra suçlu aramalı.

Kimse Yusuf Erdoğan gibi Trabzonspor için bir dönem yürekli mücadele eden ismi göndermez, gönderemez. Ancak Yusuf bu sezon hele de Rize maçında kaçırdığı fırsatlar hâlâ hafızalardayken, suçluyu başkasında değil, kendinde aramalı. Şimdi kaybolan bir şey de yok. Yusuf Yazıcı nasıl sahada her şeyini ortaya koyup, futbolu ile konuşuluyorsa Yusuf Erdoğan da aynısını yapmalı.