Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Hangi gerekçe ile otopark..!

Hangi gerekçe ile otopark..!

Trabzon sahil içi yolunda Beşirli Mahallesinde, yıldızlı bir otelin hemen karşısında dolgu bölgesindeki yeşil alanın bir kısmı, otopark olarak düzenleniyor. Yeşil alana girildi. İlk önceleri tepki gelince, epey bekletildi. Ardından başkan OFG, alana otopark yapılacağını açıkladı.

Başkanın deyimi ile “Eyvallah” yapın da..

Niye?

Neden?

Niçin?

Çok mu acil?

Hangi rakamsal gerekçelerle bu iş dayandırılıyor?

Sahil alanında zaten cepler var.

Yeterli mi olmuyor?

Başkan, Maraş Caddesinin trafiğe kapatılmaması ile ilgili olarak öyle araç trafiğinde öyle inandırıcı rakamlar veriyor ki, tamam doğru bir karar diyorsunuz.

Peki, anılan bölgede otoparkın gerekli olduğunun rakamsal verileri var mı?

Bakın sokaktaki söylenti şu.

Belediye otoparkı yapacak, bir müddet işletecek sonra da kiralayarak devredecek. Otoparkın tam karşısında düşen yıldızlı otele.

Biz buna inanmak istemiyoruz. Başkanın illa rakamsal bir gerekçesi vardır. Bilgilenirsek seviniriz. Buradan da kamuoyunu bilgilendiririz.

………………………………………………………………………………………….

Şeref Malkoç bir tabu daha yıktı

Türkiye Kamu Baş denetçisi Şeref Malkoç sessiz sedasız bir tabu daha yıktı.

Kamu denetçiliğinin kurulmasından bu yana Fransız kaldığı bir konuda mesaj yayınlayarak.

Türkiye Kamu Baş denetçisi Şeref Malkoç, kurumsal olarak 1 Mayıs işçi ve emek bayramını kutladı. 1 Mayıs da bir anlamda yasal dayanakla hak ve hukuk arama günü. Kamu denetçiliği de halkın devlete karşı hak ve hukukunu koruyor. Aslında 1 Mayıs’ı Baş denetçiliğinin kurumsal olarak kutlayıp kutlamayacağını merak ediyordum.

Kutladı.

Böylelikle bir tabu daha yıkıldı.

Malkoç, ilginç atılımları, fikirleri hamleleri ve de kurumsal yapının halktan milletten vatandaştan yana olma özelliğine giderek güzellik katarak anlamlaştırıyor.

1 Mayıs’ı Baş denetçi olarak kutlaması, hak aramada emek bayramının bir araç olduğunu belirtmesi, yeni Türkiye’nin kilometre taşlarına anlam kazandırmıştır.

Teşekkürler Malkoç.

…………………………………………………

Yaz abi yaz, kul hakkı yediler..!

Bir kamu kuruluşunda ağır iş makinesi operatörü olarak çalışıyordu. Dün yolumu kesti. “Yüreğin yetiyorsa yaz abi” dedi.

Yürek meselesi olunca gaza geldik, anlat;  yazacağız dedik.

İsmi bende saklı okurumuz, ağır iş makinesi operatörü olarak çalıştığı kurumda çeşitli yan ödemeleri ile birlikte( yıpranma pirimi, arazi tazminatı, şantiye zammı ve vardiya ek ödentisi) aylık ortalama 4bin 300 lira eline geçerken,  Ortahisar belediyesinden havuza düşüp, Tarım il müdürlüğüne gönderiliyor. İlgili müdürlük bende senin pozisyonun yok diyerek, ödemelerindeki bütün yan istihkakları kesiyor. Maaşı, bir anda 3 bin 100 liraya düşüyor.

Ondan sonra da, Ak Parti niye referandumda beklediğini alamadı deniyor.

Birileri, belediyelerde yeni yapılaşmalarda aldığı kıyak kadrolarla ayda,  5 ile 8 bin lira arasında maaş alıyor, birilerinin aldığı 4 bin küsur liralık maaşı 3 bin liraya iniyor.

Burada kul hakkı var mı yok mu?

Taktir okurlarımın.

Yüreğin yetiyorsa yaz diyen okurum..

Ben yazdım şimdi senin yüreğin yetiyorsa, ver ilgili kurumu mahkemeye hakkını ara.

…………………………………………………………………………………………….

ZAYTUNG

Neredeyse Ülkenin Yönetim Şeklini Değiştirmesine Rağmen Deniz Baykal'dan Kurtulamayan Türk Siyaseti, Pes Etmek Üzere