Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
ASKF seçiminin ardından!

ASKF seçiminin ardından!

Bir ASKF seçimini daha geride bıraktık... 
Cahit Erdem ve Hüseyin Balaban’ın yarıştığı seçim Erdem’in zaferiyle sonuçlanırken, genel kurulda doğrusu hiç de hoş görüntüler yaşanmadı.  Bazı yöneticilerin tavırları ve sözleri genel kurulun gergin geçmesine neden oldu… Kendilerine hiç yakışmayan bir tutum içerisinde oldular. Genel kurulu takip eden misafirler de, “Bunlar nasıl yönetici?” demekten kendilerini alamadılar doğrusu. İki başkan adayı az agresif olsa genel kurulu yıkıp dökecek yöneticilerin olabileceğini gördük. 
Böyle yöneticilik olmaz… 
Bu anlayışla kulüplerini nasıl yönettiklerini anlamakta güçlük çekiyorum. Her iki adayı destekleyen yöneticiler de bu işi hiçbir beklenti içinde olmadan, büyük fedakârlıklar yaparak spora katkı için sürdürüyorlar. Tamam, güzel ama bu kavga nedendir? Neyse ki genel kurulda büyük olayların yaşanmaması iki başkan adayının olumlu tutumları sayesinde önlendi. 
Gerek Cahit Erdem gerekse de Hüseyin Balaban, kalitelerine yakışan bir tavır içerisinde oldular. Erdem ve Balaban bir kez daha neden kitleleri peşinden koşturduklarını gösterdiler. Kendilerine yakışanı yaptılar. 
Hem Erdem hem de Balabalan’ı genel kuruldaki bu centilmen tavırlarından ötürü bir kez daha kutluyorum. Umarım diğer yöneticilerimiz de Erdem ve Balaban’ı örnek alıralar. Tabi ki genel kurulda birden fazla başkan adayı çıkabilir ama seçimler centilmenlik içerisinde geçmelidir. Aksi taktirde bu anlayış devam ettiği müddetçe Trabzon futbol ve diğer branşlarda bir adım ileri gitmez hatta daha da kötü bir duruma gelir…

,,,,,,,,,,,

Can sıkıyor!

Trabzonspor, geçen hafta Gençlerbirliği karşısında çok önemli bir iki puan kaybetti. Trabzonspor yaşadığı iki puan kaybıyla Antalyaspor’un yeniden kendisini yaklaşmasına neden oldu. 
Bu sezon ligi en azından 4. ya da 5. sırada bitirme hedefinde olan Trabzonspor, Gençlerbirliği karşısında mutlaka kazanması gerekiyordu ama bunu başaramadı. Bordo-mavili takımın ikinci yarıdaki başarılı performansı ortada. Ancak böyle maçlarda yaşanan puan kayıpları can sıkıyor doğrusu. 
Gençlerbirliği maçında Trabzonspor çok etkili bir futbol ortaya koymadı ancak net gol pozisyonları yakaladı. Ama bordo-mavili takımın gol ayakları son vuruşlarda çok etkisiz kaldı. “Bu da kaçar mı?” denen gollük pozisyonlardan yararlanamadılar. Cılız vuruşlar bordo-mavili takımı mutlak galibiyetten etti doğrusu.  Trabzonspor inşallah bu maçtan gerekli dersleri alır. Umarız bordo-mavili takım ikinci yarıdaki başarılı performansını en azından Avrupa Kupaları’na katılarak taçlandırır. Bizim de temennimiz bu yönde…