Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Trabzon’a yakışmadı!

Trabzon’a yakışmadı!

Trabzonspor, bu sezonun en tatsız ve tutsuz maçını oynadı. Müsabakanın başından sonuna kadar pozisyon bulmakta zorlandı. 75 ve 90+4’de Olcay’ın iki net fırsatının haricinde net diyebileceğimiz pozisyonumuz yoktu.

Ayrıca Okay’ın sakatlanıp çıkmasından sonra Yusuf’un mevki değişikliği de Trabzonspor’u olumsuz etkiledi. Okay oyunda olduğu sürece sahasından çıkamayan G.Birliği, bu oyuncunun çıkışından sonra tehlikeli olmasa da 3-5 kez kalemize gelebildi.

Trabzonspor, bu haftaya kadar yakaladığı ivmeyi devam ettirmiş olsaydı, belki biraz iddialı olacak ama 2.’liği dahil yakalama şansı vardı. Çünkü Başakşehir’in hem bizle hem de Beşiktaş ile maçı vardı. Çok önemli bir iki puan kaybettik.

Sözün başında da söylediğim gibi sadece iki takımın ortaya koyduğu mücadele vardı. Ancak Trabzonspor’un kazanma şansı tabiki daha fazlaydı. Böylece önemli bir avantaj kaybetmiş olduk.

Tabiki bu maçta sahadaki görüntü kadar dikkat çekici bir durumda var. Trabzonspor gibi bir takım oyun sıkışmasına rağmen sadece bir oyuncu değiştiriyor ki, o da sakatlık nedeniyle. Bu Trabzonspor’a hiç yakışmadı. Sokacak bir adamımız yok mu?

Karşımızda sadece savunmayı düşünmeyen takımla Olcay, Castillo, Rodallega, N’Doye’nin yanında Bero’yu da kullanabilirdik. Ancak ne acıdır ki Trabzonspor’da bir dönem kurtarıcı olarak sunulan Bero yeterli bulunup oyuna bile sokulmazken, Castillo’dan sonradan oyuna dahil oluyor. Ersun Yanal’ın yaptığı tek değişiklik Trabzonspor’un kadrosunun oldukça yetersiz olduğu mesajı gibi.

Ve son olarakta Yusuf Erdoğan olayını ortaya koymak göre. Bana göre bırakın tribüne yollamayı ilk 11’de oynayabilecek kapasitede. Trabzonspor’un önemli oyuncularından biridir. Castillo’nun geldiği günden beri yaptığı katkıya bakarsak Yusuf’a haksızlık yaptığımız ortaya çıkar. 23 yaşındaki bir oyuncuyu bu şekilde küstürüp geçmişte yapılanlar gibi harcanmaması gerekiyor. Yusuf Erdoğan’a haksızlık yapılıyor. Bu haksızlığa maalesef seyircimiz de ortak oluyor. Daha katkısız oynayan oyuncular konuşulup böyle eleştirilmezken biz el birliği ile Yusuf’u gömdük ne yazık ki. Acı çok acı..