Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Hopf dedik

Hopf dedik

Trabzonspor, ilk 45 dakikasını savunma arkasına uzun toplarla oynadığı maçın ikinci 45 dakikasında daha etkili bir görüntü verdi. Önce Hopf durdurdu sonra bordo-mavili oyuncular son vuruş beceresinde sınıfta kalınca Trabzonspor Avrupa yolunda iki önemli puan kaybetti.

Bordo-mavili takımda ilk yarı oynanan futbol Trabzonspor oyun kimliğine uygun değildi. Ersun hoca solda Olcay sağda Yusuf’u kullanıp N'Doye’den forvet arkasında yararlanmak düşüncesindeydi. Hiç kuşku yok ki amaç Yusuf-Olcay’ın içe kat ettiği anlarda Mas ve Pereira’nın koşu yollarından etkili hücum yapmayı düşündü. Ancak bu plan hiç işlemedi. Çünkü Olcay maçın genelinde iyi bir gününde değildi. Yusuf Yazıcıyı da kaleye yakın oynatmak yerine o bölgede N'Doye tercihi doğru bir hamle olmadı. Oyunun ikinci yarısında Trabzonspor’un daha etkili görünmesinde iki kanat bekinin oyuna girmesinin de katkısı büyüktü.

Ancak bu bölümde Trabzonspor golü bulamadı. Bunun iki önemli nedeni vardı. Birincisi kaleci Hopf’un 3 önemli pozisyonda doğru zamanlamayla kalesini gole kapatmasıydı. İkincisi ise çok net pozisyonlarda Olcay, Rodallega gibi oyuncuların son vuruş beceri eksikliğiydi.

Trabzonspor, gol atmak niyetini gösterdiği ikinci 45 dakikada N'Doye ve Rodallega’yı çift forvet kullanıp Yusuf’u da onların arkasına kreatif oyuncu olarak yaklaştırsaydı bulduğundan daha fazla pozisyon üretebilirdi. Ancak Ersun hoca Ahmet Oğuz oyundan atılana kadar Yusuf’la forvet bölgesi arasındaki bağlantıya müdahale etmedi. Sonuçta Trabzonspor, pozisyonlar üretti ama çok daha fazlasını üretip gol dönüştürme imkânını bulamadı. Bu maç Avrupa yolunda önemli iki puan kaybı olarak bir kenara not edilmesi gereken karşılaşmaydı.