Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Geriye kalan düşer

Geriye kalan düşer


Her yıl turizm sezonunda bütün ülkelerin kendilerince kullanabilecekleri avantajları var. Yani her ülke farklı bir uygulama peşinde. Buradaki amaç kendi ülkesine gelen yabancı turiste pastadan en fazla payı almak. Ülkeler arası bu yarış devam ederken ülke içi şehirlerdede benzer bir yarış söz konusu. Birbirlerini geçebilmek ve üstünlük sağlayabilme adına bütün avantajlarını sergileyerek , "Bize gelin" demekten geri kalmıyorlar.
Trabzon ve bu bölge geleceğe dönük birçok farklı programlara sahip. Jeopolitik konumu ve binlerce yıllık tarihi ile bu ülkenin dikkat çeken bölgesi çok büyük avantajlara sahip. Bölgede Trabzon turizm açısından öne çıkarken yapılan plan ve programların başrolünü üstleniyor. Tabiiki daha fazla bir alana yayılmak daha fazla kişilere ve gruplara ulaşmak en büyük amaçlardan biri. Son yıllarda Arap turizmindeki gelişmeler Trabzon ekonomisine çok büyük katkılar sunuyor. Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz günlerde Katar Emiri Trabzona gelmişti. O geldikten sonra özellikle Katar ve bölge insanı Trabzon'a daha fazla ilgi göstermeye başladı. Katardan Trabzon'a direk uçak seferleri başlatıldığında Arap turizminde çok daha büyük potansiyellere ulaşacağız.
Bu ay içinde Riyad , Cidde ve Dubaide turizm fuarları organize edildi. Bu fuarların hepsinde standlar açarak ülkemizin dışarıdan bakıldığı kadar kötü bir imajı olmadığı anlatılarak terörizmden temizlendiği vurgusu yapılacak. Böylece bu ülkelere , "Türkiye'ye gitmeyelim" anlayışından vazgeçirmiş olacağız. Özellikle Arap ülkelerinden gelen turistlerin Uzungöl merakları adeta bir cennet görme niteliği taşıyor. Batı turistleri ise tarihi manastırlar ve doğa güzelliği görme açısından bu bölgeyi tercih edecekler. Hiç kuşku yok ki bu potansiyellere ulaşabilmek nasıl olsa bu değerlerimiz var onlar gelirler anlayışıyla mümkün olmaz. Durma yerine yürümek ve koşmak gerekir. Geriye kalan düşer ve heba olur. Bu potansiyellerden yararlanmak istiyorsak elimizdeki değerleri çok iyi kullanmamız gerekiyor.