Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Beşiktaş için adalet isteyenler!

Beşiktaş için adalet isteyenler!

UEFA Beşiktaş ve Lyon’a 2 yıl ertelemeli 1 yıl men cezası verdi. İki takım böyle bir olayı tekrarlarsa, 1 yıl men edilecekler. Tabiki verilen bu ceza Türkiye’de de tartışmaları beraberinde getirdi.

Tartışılan konuda Lyon’un sahasında oynanan bu maçta Beşiktaş’ın da ev sahibi ekip gibi suçlu görünmesiydi. Normalde ev sahibi ekibin daha fazla ceza alması öneriliyordu.

Burada Fransa lobisinin ağır bastığı ve Beşiktaş’ın mağdur edildiği dile getirildi. Hem Beşiktaş cephesinde hem de Türk spor kamuoyu tarafından UEFA’nın verdiği bu cezaya büyük tepki gösterildi. Çifte standartın uygulandığı vurgulandı.  Tabiki bu veryansınlara hak veriyoruz. Ama Türkiye’de yaşanan çifte standartlara neden ses çıkarılmıyor. Şike ört bas ediliyor. Anadolu takımlarına acımasızca ağır cezalar verilirken İstanbul takımlarının ise yaptıkları neden göz ardı ediliyor? 

En son Beşiktaş’ın Galatasaray ile oynadığı maçta ev sahibi ekibin taraftarları topluca sahaya girmiş olay çıkarmıştı. Normalde Beşiktaş’ın TFF tarafından ağır bir ceza yaptırımıyla karşı karşıya kalması beklenirken, siyah-beyazlı ekibe komik bir ceza verilmişti. Eeeee..Tabiki Beşiktaş lobisi Federasyonda güçlü ya..O zaman şimdi yurt dışında oynarken haksızlığa uğradığında sevinmeyiz ancak Türkiye’deki takımlara karşı çifte standartın yaşandığı zaman hissiyatın nasıl olacağını görülmesinden memnun oluruz.

Trabzonspor ise bugüne kadar çok daha küçük olaylar nedeniyle saha kapatma cezasından tutun da hükmen yenilgi ve yüksek para cezası yaptırımları ile karşı karşıya kalmıştı.

 Şimdi soruyoruz Türk spor kamuoyuna. Beşiktaş için adalet isteyenler Anadolu takımları böyle ezilirken neredeydiler? Türkiye’de böyle yaparsanız Avrupa’da da bu şekilde karşılığını görürsünüz.  Size müstahak olsun…