Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Koray Aydın neden ihraç edilmedi?

Koray Aydın neden ihraç edilmedi?

Eski Bayındırlık ve İskân Bakanı Koray Aydın 16 Nisan’da yapılacak olan halk oylaması öncesi yürüttüğü çalışmalarla ilgili memleketi Trabzon’a geldi.

Kendisiyle Boztepe’de görüşme fırsatı elde ettik. Ana gündemimiz bekleneceği üzere 16 Nisan olduğu gibi Sayın Aydın’a kamuoyunun merak ettiği ancak bir şekilde öğrenme fırsatını yakalayamadığı soruları yönelttik.

MHP’de muhalefeti temsil eden ve genel başkan adayı olmuş diğer isimler ihraç edilirken kendisinin neden ihraç edilmediği başta olmak üzere birkaç soru sorduk.

Bu soruların içinde olağanüstü kurultay sürecinde genel başkanlık yarışında “Meral Akşener’i destekleyenler arasında FETÖ’cülerin olduğu” yönündeki iddiasıyla ilgili de soru yönelttik. Sorularımızı içtenlikle yanıtladı.

Soru ve yanıtlarımız birkaç gün içinde Günebakış gazetesinde ve www.61medya.com internet sitesinde yayımlanacak.

***

Daha sonra Koray Aydın’ın konuşmasını yapacağı Yalı Park Otele geçtik. Çok sayıda katılımcının yer aldığı toplantıda Aydın konuşurken dikkatimizi çeken en önemli konu onun MHP Genel Merkezini eleştirmemiş olmasıydı.

Katılımcıların kendisine yönelik çeşitli konulardaki seslenmelerinin bir bölümüne yanıt veren Aydın, uzun süre MHP Genel Merkezi ve Genel Başkan Devlet Bahçeli aleyhindeki sözlere kulak asmadı. En sonunda bir partilinin MHP Genel Merkezini kast ederek “Balgat ne yapıyor?” biçimindeki ifadesine “Bırak şimdi Balgat’ı.” biçiminde yanıt verdi.

Salon, MHP Genel Merkezinin tutumuna oldukça tepkili olduğundan Koray Bey’den de bu minvalde açıklamalar bekliyordu. Ama öyle olmadı.

Belli ki Koray Bey MHP Genel Merkezini hedef almak istemiyordu. Peki, nedeni neydi? Koray Bey bizce genel başkan adayı olmuş diğer isimlerin başına gelen “ihraç” vakasının aynısının başına gelmesini istemiyordu.  Deneyimli siyasetçi kuşkusuz MHP tüzüğünü de ihracın nasıl yapılacağını da çok iyi biliyor ve başına böyle bir durumun gelmemesi için gereken özeni gösteriyordu.

***

Koray Bey yaşamının büyük bir bölümünü siyasetle geçirmiş. Yaşamının erken dönemlerinde Ülkücü Harekete girmiş ve burada yoğrularak bugüne gelmiş bir isim. Parti içinde “gelenekçi” kesimi de temsil ediyor. Belki de diğer genel başkan adaylarından ayrılan en önemli yanı bu. O nedenle diğer genel başkan adaylarına yönelik ihraçlarla Koray Bey’in ihracına yönelik ihraç arasında da tabanda farklı tepkiler uyanacaktır.

Birçok şeyin belirleyicisi olacak olan 16 Nisan bizce Koray Bey’in de siyasetine yön verecektir. Bakalım ne olur…

Saygılarımla…