Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Ve kahramanlar can veriyor…

Ve kahramanlar can veriyor…

Cumhurbaşkanı Erdoğan önceki gün Şanlıurfa’da konuştu.

İdamdan söz açtı ve “Bir katili affetmek devletin hakkı değildir. Bu alçakların, bu teröristlerin masum insanları öldürdükten sonra bunları beslemek gibi bir hakka sahip değiliz.” ifadelerini kullandı.

İdamın TBMM’den geçtiği takdirde onaylayacağını beyan etti.

O hâlde TBMM’deki vekiller neyi bekliyor?

Meclisin sayı üstünlüğünü oluşturan iktidar milletvekilleri için Cumhurbaşkanı’nın bu sözleri bir çağrı değil midir?

İdam çıksın ve ilk olarak İmralı’daki hainden başlayarak tüm PKK’lı, FETÖ’cü, IŞİD’ci hainler gerekli cezayı alsın.

Yalnız onlar değil!

Ankara Etimesgut’ta bir kadın bindiği özel halk otobüsünün şoförü tarafından aracın içinde tecavüze uğramış. Belli aralıklarla bu konular sürekli yaşanıyor.

Yeter artık!

Bu tecavüzcü aşağılıklar da idam edilmeli!

İdam cezası bu sapıkları toplumdan yok edecektir. Herkes buna inanıyor. Mesele demokrasi ise halk oylamasına gidilsin. Bakalım millet ne karar verecek…

***

Fethi Sekin…

Ey büyük kahraman senin için ne yazsak az gelir.

Belki de yazılabilecekler yazılmıştır.

Sende milletinin istiklâli için ölümü yeğleyen Kür Şad ve yanındaki kırk kahramanı, Hasan Tahsin’i, Ömer Halisdemir’i görüyoruz.

Cumhurbaşkanı’nın Şanlıurfa’daki konuşmasında da dile getirdiği büyük şair Hüseyin Nihal Atsız’ın 1931’de yazdığı “Kahramanların Ölümü” adlı şiirin son bölümü her şeyin özeti gibi:

“İnsan büyür beşikte, mezarda yatmak için.

Ve kahramanlar can verir, yurdu yaşatmak için...”

***

İşte size tanıtım

Trabzon merkezli etkinlik gösteren ve Başkanlığını KTÜ Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kemal Üçüncü’nün yürüttüğü Kültür Bilimleri Akademisinin yayınlarından çıkan Türklerin Dünyası kitabı önemli bir ödüle lâyık görüldü. Prof. Dr. Bilgehan Atsız Gökdağ Hocamızın yazarlığını yaptığı eser Türk Dünyası Yazarlar ve Sanatçılar Vakfının 21. kez verdiği Uluslararası Türk Dünyasına Hizmet Ödülü’ne lâyık görüldü. Başta Bilgehan Hocamızı kutluyor ve Türklük bilimine sağladığı katkılarla birlikte nice başarılar diliyoruz.

Böylesi önemli ödüle lâyık görülen eserin Trabzon’dan yayımlanması büyük bir başarıdır ve kuşkusuz Trabzon’un tanıtımı için de dikkat çekicidir. Tanıtım demek yalnızca gidip bir yerlerde sergi açmak, peştamal satmak, horon oynamak değildir. Bilgi, kültür ve sanatın tanıtım açısından önemi oldukça büyüktür. Bu başarı başta Bilgehan Hocamıza ve bu eserin Trabzon’dan yayımlanmasını sağlayan Kemal Hocamıza aittir. İki hocamızı da kutluyorum.

Saygılarımla…