Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Galatasaray ihaneti…

Galatasaray ihaneti…

GALATASARAY Genel Kurulu FETÖ’nün iki ünlü topçusunu üyelikten atmayı reddetti. Bir de üstüne ‘İzmir Marşı’ okuyarakve verdikleri kararı alkışlayarak adeta “Hepimiz Hakan Şükür’üz, hepimiz Arif Erdem’iz” dediler.

Galatasaray’ın Genel Kurul üyeleri okumuş, mürekkep yalamış insanlar!.. Yani dememiz o ki ne yaptığını bilen takımdan!.. Hemen tamamı Başkan olma hakkına sahip bu okumuş sarı kırmızılılar bir araya gelince FETÖ darbesine sahip çıktı. Genel Kurula üyelikten atılmak üzere getirilen Hakan Şükür-Arif Erdem teklifini reddettiler. Ardına bir de İzmir Marşıyla Pensilvanya’ya selam gönderdiler.

Kimileri, Galatasaray ekabirlerinin ‘Taraftarlık hissi’nin vatan/millet bilincinin önüne geçtiğini iddia edebilir!.. Kimileri, vatana ihanetle suçlanan bir örgütün üyesi ve kaçak futbolcuların zamanında güzel çalımlar attıkları için sahiplenilmiş olabileceklerini düşünebilir!.. Ama öyle değil. Ret kararından sonra İzmir Marşını okuyarak ideolojik bir refleks gösterdiklerini ilan ettiler. Bir diğer ifadeyle, “Halkın iradesiyle seçilen Tayyip Erdoğan hükümetindense ABD’nin iradesiyle ve darbeyle gelen FETÖ’nün askerlerine razıyız” demek istediler.

Bunlar, Mısır’da seçilmiş Mursi’ye karşı SİSİ’yi isteyen ve Tahrir Meydanı’na çıkan liberallerin Türk versiyonları!.. Hakan Şükür ve Arif Erdem’i değil, darbeyi sahiplendiler.

Kimileri; “Olay henüz yargı aşamasında. Arif Erdem ve Hakan Şükür’ün FETÖ mensubu oldukları henüz kesinleşmedi ki” diyebilir. Bu mazeret de kötü niyetlidir.

Zira gerek Hakan Şükür ve gerekse Arif Erdem firaridir ve FETÖ mensubu olduklarını gizlememektedir. Pişman değillerdir. Böyle bir iddia, toplum önünde cinayet işleyen ve inkar etmeyen katil için “Durun, henüz yargılanmadı!..” demek gibi bir şeydir.

FETÖ’nün firari topçularını bağrına basan Galatasaray bu ülkede artık bir futbol kulübü olarak tartışılması gereken bir kulüptür. Devlete, halka ve toprağa düşen onca şehide ve binlerce  gaziye rağmen Galatasaray FETÖ’yü nasıl kayırabilir? Hadise demeç hadisesi değil, Genel Kurul kararı. Yani vicdanların sesi… Bu nasıl bir vicdandır ki onca şehit kanına rağmen darbecileri kayırır. Bunun adı vicdansızlıktır.

****

Galatasaraylılar’ın bir sloganı vardır. “Galatasaray tarihi, tarih gerçekleri yazar!..” diye. Galatasaray’ın bu kez ortaya koyduğu gerçek utanç gerçeğidir. Onlar kendi yaptıklarından utanmıyor olsa bile bu millet onların kararından utandı. Utanç kararını İzmir Marşı ile taçlandıran Galatasaray Genel kurul üyeleri müzelerindeki UEFA kupasının yanına FETÖ fotoğrafı asabilirler. Kupanın altına Fethullah’ın imzasını almak için kupayı Pensilvanya’ya yollayabilirler. Galatasaray bu kez kirli bir tarih yazdı. Ülkesini ve milletini utandıran tarih… Ve tarih, bu gerçekleri kayıt altına aldı.

****

Oy veren bu ekabirlerin isim listesini istiyoruz. Anadolu ile olan ekonomik ve sosyal bağlarını öğrenmek istiyoruz. Böyle bir ihaneti İzmir Marşıyla taçlandıran bu darbe kayırıcılarının insanların gerçekten ifşa edilmesini bekliyoruz. Bunu istemek ve bilmek demokratik hakkımız olsa gerek…