Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Almanya ve Tayyip Erdoğan (2)

Almanya ve Tayyip Erdoğan (2)

DEDİ: Dün Almanya’nın, ABD’nin ve diğerlerinin Türkiye üzerinde bir kuşatma operasyonu içinde olduğunu kaydetmiştiniz. ABD’nin yeni başkanı Trump da böyle mi düşünüyor.

Dedim: Proje Alman ve ABD derin devletlerinin ortak projesidir. Projenin kaynağı ve yürütücüsü ise Siyonizmdir. Merkel ve Obama… Hillary Clinton operasyonun içinde. Kanımca Trump’a da kabul ettireceklerdir.

Dedi: Bütün mesele Recep Tayyip Erdoğan meselesi midir? Olay bu kadar müşahhas bir hale mi indirgenmiştir?

Dedim: Evet… İsrail’de düşünce kuruluşlarına yaptırılan beyin fırtınasında İsrail için gelecekte en büyük tehdidin Tayyip Erdoğan liderliğindeki Türkiye olacağı fikri ortaya çıkmıştır. Bu düşünce kuruluşuna göre İsrail Suriye’den, Irak’tan kurtuldu. Mısır şimdilik kontrol altında. Ama Türkiye ve Tayyip Erdoğan kontrol edilmelidir.

Dedi: ‘One minute’ çıkışı hâlâ unutulmadı öyle mi?

Dedim: Yalnız ‘One minute’ değil. İsrail’e özür diletmek de unutulmadı. Dahası Türkiye’nin Erdoğan’la birlikte yükselmesi ve İslâm dünyasına seslenilmesi büyük rahatsızlığın esas kaynağıdır. Şunu kesinlikle unutmamalıyız. Batılı devletler için kendi gelecekleri önceliklidir. Ama İsrail’in geleceği de önemlidir.

Dedi: Buradan bakınca Rusya Batı ve ABD için bir tehdit değil midir?

Dedim: Evet, değildir. Asla değildir. Rahmetli Erbakan Hoca’nın ifadesiyle “Sen bakma onların horoz dövüşüne!..” Onlar aslında birbirlerinin tamamlayıcısıdır. Bakın Münbiç olayına… ABD Münbiç’i, rejime ve Rusya’ya teslim etmiş, Türkiye’ye etmemiştir. Hani bunların Kırım’da görülmemiş hesapları vardı? Kendi içlerinde öyle tartışsalar bile sıra Müslüman bir ülkeye geldiğinde birleşirler. İşte Irak, işte Suriye…

Dedi: ABD ve Almanya’nın bize karşı bugünkü tutumlarında bizdeki OHAL sürecinin etkisi olmamışmıdır?

Dedim: Demek hâlâ anlamamışsın!.. Gezi’nin arkasında Almanya vardı. 17/25 ve 15 Temmuz’un arkasında ise ABD… Peki bu iki devlete bu eylemleri kim yaptırdı? ABD ve Almanya gibi kendilerine demokrat devletler darbecileri nasıl savunabilirler? Hani demokratlar? Hani ‘önce demokrasi’ diyorlardı? FETÖ için, PKK için Almanya daha fazla koruyucu… FETÖ’nün merkezi ise ABD…

Geriye dönüp Gezi sürecine bakalım. Demokratik değerlerin zirve yaptığı… Faizlerin 0,7 puanlara indiği dönem. Yani ne OHAL var ne gazeteciler tutuklu… Üstelik açılım süreci yürürlükte!.. O zaman sormak gerekmez mi ne oldu da birden bire Gezi tipi eylemleriyle Mısır’da Mursi’yi, Türkiye’de Erdoğan’ı devirmeye kalkıştınız? Demek ki demokrasi ve insan hakları bahane. Meseleleri Recep Tayyip Erdoğan’ı indirmektir.

ABD, Dışişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan insan hakları raporunda adil Türkiye için yargılama ve düşünce özgürlüğü konuları öne çıkarılmış. Darbe plancısı Fetullah Gülen’den din adamı, terörü savunan gazetecilerden ‘düşünce özgürlüğü savunucuları’ diye bahsedilmiş. 15 Temmuz Darbesini yaptıran ABD… Darbecileri koruma altına alan ABD ve Almanya… Türkiye’den hâlâ anlayış bekleyip bir de rapor yayımlıyorlar.

Dedi: Bunları ipleri koparmışlar. Her yola başvuruyorlar.

Dedim: Ama Türkiye henüz her yolu denemedi. Kartlar artık gizli kapaklı derlenmiyor. Kartlar da açık, oyun da ortada. Bu kuşatmayı yardıktan sonra aynı tavrı sergileyemeyecekler. Türkiye’yi ve Recep Tayyip Erdoğan’la yürümeyi kabullenecekler. Türkiye üzerindeki emellerden ya vazgeçecekler ya vazgeçecekler.

Dedi: Somut ifade ediver. Ne bekliyorsunuz?

Dedim: 16 Nisan’da ‘Evet’ çıkacak diye düşünüyorum. Evet, sonucundan sonra 1 Kasım’ın tekrarı yolda. Türkiye Kobani’de dâhil PYD’yi vuracak. ABD ve Almanya bunu görüyor. Bütün oyunlar bozulacak. Almanya’nın ‘Hayır’dan yana taraf olmasını görmüyormusunuz?

Dedi: Peki, izin verecekler mi? Müsaade edecekler mi PYD’yi vurmaya?

Dedim: İzin isteyen kim? Bunu bildikleri için oyunun şeklini değiştirecekler. Dahasını söylüyorum. PKK’ya silah bıraktıracak ve Türkiye topraklarından çıkartacaklar. Aksi halde Türkiye Kobani’de dâhil PYD’yi vuracak. ABD ve Almanya bunu görüyor. PYD’yi koruyabilmek için PKK’ya silah bıraktıracaklar. ABD, PYD’yi uzun süre koltuğunun altında taşıyamaz. Zira oluşucak sonuçlara katlanamaz. Tek çaresi PKK’ya silah bıraktırıp PYD’yi hedeften çıkartmak.

Dedi: Peki Türkiye ne yapacak? Erdoğan bu hamle karşısında ne yapacak?

 

Dedim: Onu 16 Nisan’dan sonra göreceksin. ‘Evet’ çıktıktan sonra göreceksin. ‘Hayır’ çıkarsa onların Erdoğan’a yapacakları var!.. ‘Evet’ çıkarsa Erdoğan’ın onlara…