Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Cumhuriyet… Operasyon yaparken operasyon yemek

Cumhuriyet… Operasyon yaparken operasyon yemek

Dedi: Cumhuriyet Gazetesiyle ilgili yorumumuz nasıl karşılandı?

Dedim: İnsanımız kendisine anlatılanı ve özellikle belgeli olanı anlıyor ve tavrını koyuyor. Evet, takdirle ve doğru karşılandı.

Dedi: Ama Cumhuriyet sonuçta bir gazete ve siz de gazetecisiniz.

Dedim: Cumhuriyet, gazete olmaktan çıkalı çok oldu. Cumhuriyet artık ABD ve Batı’nın savaş aracı… Operasyon gazetesi.

Dedi: O ne biçim yorum? ABD ve Batı Türkiye ile savaş halinde mi?

Dedim: Evet aynen… Türkiye bugün ABD ve Batı’ya karşı örtülü bir müdafaa savaşı veriyor.

Dedi: Bu nasıl bir savaş ki sokak hissetmiyor? Ekonomi hissetmiyor!..

Dedim: Doğrudan ilan edilmiş bir savaş değil. Terör örgütleri üzerinden ve içerdeki tetikçilerinden… PKK ve FETÖ üzerinden yürütülen savaş, iki örgütün savaşı değil. ABD ve Batı’nın savaşını yürütüyorlar. Aynı terör örgütlerinin yayın organları da içerde tetikçilik yapıyorlar. Lakin onların dışında kullanılması ve en makbul yayın organı Cumhuriyet var. Ayrıca FETÖ’yü meşrulaştırmakla görevlendirildi. Öylesine sinsi bir plan ki, kuruluşundan beri laikliği savunan ve cemaatlere hep savaş açan bir gazeteye çaktırmadan dönüştürülen cemaati savunma görevi verildi.

Dedi: Bunlarla ne hedeflendi? Hedefe ulaşılabildi mi?

Dedim: Gezi, bu çerçevede planlandı. 17/25 Aralık aynı operasyonun parçası. 15 Temmuz’la zirve yapıldı. Açıkça Cumhurbaşkanı Tayyip Bey’in canına kastedildi. Şimdi de yeni versiyonlar deniyor. İç ihanet şebekeleriyle de Türkiye ya oyalanıyor ya yeni senaryolara zemin aranıyor.

Dedi: Türkiye oyalanıyor ne demek?

Dedim: Türkiye PYD üzerinden bir ömür terörle oyalanmak isteniyor. Suriye’de bir terör devleti oluşturulup Türkiye’nin kaynakları 40 yıldır olduğu gibi yine terörle mücadeleye gitsin isteniyor. İkinci oyalanma ise içerden. Türkiye bu dış tehdide karşı mücadele ederken… Irak’ta ve Suriye’de sınır ötesi önlemlerle terörü bertaraf etmek için uğraşırken içerde Cumhuriyet ve avanesi Türkiye’yi, Cumhurbaşkanı’nı sürekli tehdit ediyor. Cumhuriyet milli duruşa karşı. Bağımsız duruşa karşı emperyal güçlerden yana oldu.

Dedi: Somut örnek verebilir misiniz?

Dedim: Mustafa Balbay’ın açıklamaları: “Cumhuriyet Gazetesi FETÖ’cülük ve Kürtçülük yapıyor. Onlara hizmet eder hale dönüştü.”

Eski Vakıf Başkanı Ali Coşkun bakın ne diyor: “Operasyon 2013’te yapıldı. İnan Kıraç’ın oyu kabul edilmeyerek Pamukoğlu’nun yönetime girmesi engellendi. Böylece çizgi değişikliğini savunan yeni yönetim geldi. Ardından 2015 yılında Fethullah Gülen’i Cumhuriyet logosunun üzerine koydular. Masumlaştırıp savundular. Halbuki gazetenin en temel ilkesi; 1- Logonun üzerine haber konmamasıdır. 2- Cemaat haberlerine 1. sayfadan yer verilmemesidir.”

Evet, Cumhuriyet, 2013 yılındaki operasyonla ray değiştirdi. PKK ile savaşan Pamukoğlu yönetime giremezken PKK’ya hiçbir gün terörist demeyen bir gazete geldi. Cumhuriyet böylece bir operasyon gazetesine dönüştürüldü.

Dedi: Bir tarafta yerli ve millici olanlar, diğer tarafta emperyal güçlerin oyuncakları öyle mi?

Dedim: Evet bu mücadele millici olanlarla küreselcilik oyunu oynayanlar arasında Dünyayı ‘Vatan kavramının yerine koyan’ Müslümanı düşman ilan edip, hiçbir kutsalı olmadan kendilerince insanlığın arkasına saklananlar… Ama insanın gavur olanına aşık olanlar…”

Dedi: Bizim milletvekilimiz Haluk Pekşen’in, Beşiktaşlı Çarşı grubunu eyleme çağırmasına ne diyorsunuz?

Dedim: Çarşıyı tribünde Cumhuriyet gazetesiyle eyleme çağırdı ama 1 tek gazete bile görünmedi. Bari kendisi gidip eylem yapsaydı. Bir gazete açsaydı. Hiç olmazsa başkalarına kızma hakkı olurdu.
Dedi: Sonucu söyler misiniz?

Dedim: Emperyal güçlerin bir operasyon gazetesi olan Cumhuriyet, operasyon yemiştir. Hepsi bundan ibarettir.

 

Bir gazeteci olarak ve iyi bir Cumhuriyet okuru olarak fikrim budur.