Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Artık aldanmayacağız…

Artık aldanmayacağız…

ABD Suriye politikasında bizi iki kez aldattı. Suriye’yi ortadan kaldırıp İsrail’i rahatlatmak için Türkiye’yi kullandı. Bizi Özgür Suriye Ordusu’nun tarafı yapıp arkadan Esat’ı orada tutacak adımlar attı. Sonunda Suriye diye bir devlet kalmadı. Şimdi de yeni oyunlarla Suriye’yi bölmeyi planlıyor.

***

İkinci büyük aldatma vakası, bizi Rusya ile karşı karşıya getirme olayıydı. Rusya’yı Suriye’ye davet edip rol biçti. Esat’a tam destek verdirerek ve Türkmenleri imha ettirerek bizimle karşı karşıya getirdi. Sonunda FETÖ’cü pilotlara Rus uçağını düşürttürüp elimizi kolumuzu bağladı. Kürt terör örgütü ile iş tutup kendince yeni harita oluşturmaya kalktı. Türkiye Rusya ile barışınca oyun bozuldu.

***

Üçüncü ve en önemli aldatmanın eşiğindeyiz. PYD terör örgütünü Suriye’nin kuzeyine yerleştirip Türkiye’nin toprak bütünlüğünü hedef alan ABD, Menbiç aldatmasıyla üçüncü kez bizi ısırmaya çalışıyor. PYD’lilere birkaç satılmış Arap ilave edip sahte SPD örgütünü oluşturan ABD, “PYD Menbiç’ten çekildi. Oradakiler SDG’li” numarasıyla en büyük oyunun peşinde… Türkiye’nin ani kararı ve kararlılığı karşısında bocalayan ve bir o yana, bir bu yana açıklamaları yapan ABD vaziyeti kurtarmaya çalışıyor. Türkiye bu kez ABD’nin oyununa gelmemeli. İleride ödenecek bedel şayet ülkenin birlik ve beraberliğinden olmaksa bundan daha büyük ve ağır bedel olamaz. Öyleyse bu bedeli Menbiç operasyonu ile ya önleyelim ya ödeyelim. ABD’nin bunca aldatmasından sonra karşı karşıya gelmenin bedeli ne ise artık onu görelim. Yoksa sırada yeni oyunlar var.

***

FETÖ darbesinin arkasında durarak ve hatta darbeyi yaptırarak Türkiye’yi avucunun içine almak isteyen ABD’yi tartmanın zamanı geldi. Bu tartı darbeden sonraki planının ne olduğunu anlamak için de önemli. ABD’ye, darbeci tutumuyla düştüğü açığı kapatamadan yeni bir şok yaşatmalı. Başka türlü prangalardan kurtulamayız.

***

PYD-PKK için Menbiç olayı o kadar önemli ki PKK’nın yasal uzantısı HDPKK sözcüleri tehdide başladı. Türkiye Menbiç’e girerse onlar da Türkiye’de 6-7 Ekim olaylarını başlatacaklarmış. Kandil zaten 1 haftadır tehdit üstüne tehdit gönderiyor. Yapabileceği her şeyi yapıyor. Yapabildiklerini gördük. HDPKK’lıların da yapabileceği bir şey yok. Türkiye güneyindeki sarmalı ortadan kaldırmak için Menbiç oyununu bozmalı. ABD’nin ne yapabileceğini görmek açısından da bu çok önemli. Menbiç operasyonu olmadan Türkiye Suriye’de varlık gösteremez. Suriye’de varlık göstermeden de içeride terör önlenemez. Bu gerçek görülmeli.

 

Eskiler böyle zamanlarda, ‘Ya Devlet başa, Ya kuzgun leşe’ derlerdi. Tablo kuzgunun yiyeceği leş mesabesinde değil elbet. Lakin 15 Temmuz sonrası oluşan ‘Yeni Ruh’, ‘Yenikapı Ruhu’, kendini göstermeli. Göstermeli ki hakikaten yeni bir ruha büründüğümüz ortaya çıksın. Göstersin ki o eşik aşılsın.
Göstersin ki artık aldanmayacağımız anlaşılsın.