Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Trabzonspor'u 'Derdi olanlar' yönetsin!

Trabzonspor'u 'Derdi olanlar' yönetsin!

Trabzonspor eski Teknik Direktörü Sadi Tekelioğlu ‘Küme söylemini yersiz ve densiz’ bulduğunu belirttikten sonra ‘Kulübü Trabzonspor derdi olanlar yönetsin’ diye bir ifade kullanmış.

Trabzonspor derdi olanlar!.. Çok önemli bir sözcük… Hakikaten bu camiada derdi Trabzonspor olan kaldı mı merak ediyoruz. Çok değerli Sadi hocam bu söylediği evsafta bize isim de verebilir mi? Mesela, İbrahim Hacıosmanoğlu’nu başkanlığa taşıyan… Ardından birer birer tasfiye olan… Sonra da Hacıosmanoğlu aleyhine kampanyalar düzenleyip mücadele edenlere ‘İşte Trabzonspor derdi olanlar bunlar!’ denebilir mi? Mesela, birinci kongrede ‘Kulübü Muharrem Usta alırsa Tayyip Erdoğan’a teslim edecek’ deyip ‘Bize Tayyip Erdoğan’a karşı dikilecek adam lazım’ diliyle Hacıosmanoğlu’nu seçenler ‘Derdi Trabzonspor olanlar’dan sayılabilir mi?

Mesela ikinci kongrede aynı Muharrem Usta ile ilgili bu kez ‘Tayyip Erdoğan kulübü ele geçirecek!’ iddiasından vazgeçip ‘Trabzonspor artık Trabzon’dan yönetilmeli’ sloganına sarılanlar… Bir önceki seçimde Hacıosmanoğlu karşısında dağınık dururken… Son seçimde Usta’ya karşı ortak cephe oluşturanlar... Hâlâ karşı duruşlarını sürdürüp sık sık buluşanlar... Bu birleşik güce ‘Derdi Trabzonspor olanlar!..’ denilebilir mi?

Trabzonspor Başkanı seçiminin ikinci ayında, birlik ve beraberlik toplantısı yaparken… Yerlilerin (!) desteğini alan ve geleceğin umudu olarak bakılan başkan adayı Celil Hekimoğlu ve O’nu birlik toplantısına yollamayanlar ‘En çok Trabzonspor derdi olanlar!..’ sınıfından sayılabilir mi?

Söyle Sadi Hocam!.. Fanusa koyup saklayacağız. Samimi taraftar (Taraftar Grubu değil) dışında Trabzonspor’u hayatının önceliği yapan ve öne çıkan ‘Derdi Trabzonspor olan’ isim söyle!..

Yöneticilik yapacak, teknik direktörlük yapacak veya bir şekilde katkı sağlayacak isim söyle. Adlarını kayıt altına alıp fanusta yaşatılması gerektiğini savunacağız. Etrafındakilerden etkilenmemesi için cam kavanoza koyulmasını isteyeceğiz. Bize isim söyle Sadi Hocam!..

***

Biz bu camiada haftalığından, aylığından ayırıp ‘Ne olursa olsun’ Trabzonspor’u çocuklarının harçlığına, evinin mutfağına ortak yapan samimi ve dürüst taraftar dışında ‘Derdi Trabzonspor olan veya olanlar’ tanımıyoruz. Önce kendisi, beklentileri, çıkarları, ilişkileri ve daha bilmem ne şeyi, sonra Trabzonspor… Trabzonspor niçin bu halde şimdi anlayabiliyor musunuz?..

Sadi hocam… Konyaspor’u izleyince Trabzonspor camiasının 25-30 yıl öncesini görebilirsiniz. Samimiyetle şampiyonluk bekleyen on binlerce insan şartlar ne olursa olsun takımına destek için tribünleri dolduruyor. Trabzonspor kaç kez 40 bin kişiye oynadı, siz daha iyi bilirsiniz. Halbuki Konya’da hiçbir Konyasporlu maçı evde seyredip… Fitne fücur için bir araya gelip ‘Ah Konya bugün yenilse!’ diye iç geçirmiyor.

 

Bizde kimin eli, kimin dili ranta değdiyse Sadi hocam... Rant öne geçti. Trabzonspor ister şampiyon olsun ister olmasın. Mevcut rantın kendilerine yeteceğini düşünenler türedi. Trabzonspor bahane hala anlamıyor musun Sadi hocam. Bizdeki Trabzonspor samimiyeti bitti. Samimi insanlar birer birer atlara binip attaya gitti. Geride ya selamıyla, ye kelamıyla ya da ikametgâhıyla övünenler kaldı. Yoksa sen onları hala ‘Derdi Trabzonspor olanlar!..’ olarak mı zannediyorsun?