Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Suriye… Bir imtihan mı?

Suriye… Bir imtihan mı?

Dedi: Suriye krizi size göre nasıl sonuçlanır?

Dedim: İsrail, Rusya’nın kontrolünde bir Suriye istediği için Siyonizm oyunu ona göre kurdu. Rusya, Suriye’ye ABD’nin onayı ile döndü.

Dedi: İran buna razı mı oldu? Hani Siyonizm’e karşıydı!..

Dedim: Daha önce de yazmıştık. İran’ın tarihi Sünni İslam’a yönelik saldırılarla doludur. İran yerine göre Hristiyanlarla iş birliği yapıp Müslümana saldırabilir.

Dedi: Bugün Suriye’de olduğu gibi…

Dedim: Evet, bugün Suriye’de olduğu gibi. Daha önce de tarihe geçen unutulmaz bir hadise vardı. Peygamberimizin (SAV) mezarını kaldırıp Portekiz’e götürmek isteyen Portekizlilere destek vermişlerdi. İran için bir tek ölçü vardır. İslam’ın değil. Şia’nın varlığı. Önce Farsi olacak. Sonra Şia… Geri kalan herkes İran için birdir.

Dedi: Rusya o zaman Suriye’de kalıcı.

Dedim: Evet, kalıcı. Siyonizm öyle büyük oynadı ki bir taşla altı kuş vurdu. 1) Rusya’nın yerinde ABD olamazdı. Yani ABD, Suriye’deki muhaliflere saldırıp Esed’i ayakta tutamazdı. 2) Müslüman Kardeşler orjinli muhaliflerin iktidarında İsrail asla rahat değildi. Esed’i bile mumla arayabilirdi. Dolayısıyla ABD muhaliflerin iktidarına sıcak bakmadı. 3) Bunun önüne nasıl geçebilirdi? Rusya’yı devreye sokarak. Siyonizm planı kurdu ve adım adım o noktaya taşıdı. 4) Şimdi Rusya artık İslam dünyasının baş düşmanı. Öfkenin odağında. ABD dışarıda kaldı. 5) Suriye artık İsrail açısından kontrol altında. 6) Rusya ekonomik olarak büyük bir bedel ödeyecek. Görüyor musun? Bir taşla kaç kuş birden vuruldu.

Dedi: Türkiye de yenildi. Siyonizm Türkiye’yi de yendi.

Dedim: Elbette yendi. Elbette Türkiye de kaybetti. Ekonomik olarak… Sosyal ve psikolojik olarak kaybetti…

Dedi: Yarın PYD’ye Kürt devleti kurdurulursa kayıp toprak noktasına varabilir. Türkiye’den toprak kopabilir.

Dedim: İran olmazsa evet. Zira toprak yalnız Türkiye’den kopmaz. İran ve Irak da var. Dolayısıyla o boyut pek gözükmüyor. Bir Kanton’a izin verebilirler. Yine de yaşayabilmesi kolay değil.

Dedi: Türkiye bu işten ne kazandı?

Dedim: Hayatta kazanılması en zor olan şeyi. Tecrübeyi kazandı. ABD ve Rusya’nın yeni bir Osmanlı görmek istemediğini öğrendi. Türkiye bir dünya devleti olacaksa ABD ve Rusya’ya rağmen olacak. Bu çok kolay değil. İşte bunu öğrendi. Türkiye artık yol haritasını ince eleyip sık dokuyarak belirleyecek.

Dedi: ‘Türkiye’nin burnunu sürttüler’ denebilir mi?

Dedim: Hayır, denemez. İki yönlü yumrukla yere indirdiler. Ama Türkiye sendeleyip ayağa kalktı. Şimdi rakiplerine uzun süre direnecek gücü yok. Maçı nakavt yerine sayı ile yenik bitirmeyi kabullendi. Büyük bir tecrübe edinerek.

Dedi: İsrail ile ilişkileri canlandırma isteği ilginç değil mi?

Dedim: Siyonizm’in piyonları (ABD ve Rusya) ile iş tutmak yerine doğrudan birinci elle dans edecek! Olaya öyle bak.

Dedi: Bu danstan daha zararlı çıkmaz mı?

Dedim: Belli olmaz. Kim bilir belki de adımlarını ona göre atar ve kazanır. Yeise kapılma. Gün doğmadan neler doğar. Yeter ki samimiyet olsun. Bak şu milletin samimiyetine. 3 milyon Suriyeliye Ensar oldu. Hükûmetinin arkasında durdu. Unutma ki bir de Allah’ın bir hesabı vardır ve O’nun hesabı tüm hesapların üzerindedir.

Dedi: O zaman Suriye bir imtihan mı?

 

Dedim: Belki de imtihan!..