Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Aydın ihaneti yada sömürge ruhlu aydınlar

Aydın ihaneti yada sömürge ruhlu aydınlar

Türkiye terörle mücadelede zor günler yaşıyor. Bir yandan teröristlerle uğraşırken diğer yanda teröre destek veren sözde bağımsız sömürge aydınlarının ihanetine göğüs germeye çalışıyor. Milli olan herkese ve herşeye karşı, emperyalizmden yana bu aydın tipi terör örgütüne açık biçimde destek veriyor.

Dün IŞİD ikinci eylemini İstanbul’da gerçekleştirdi. Yarın bir benzerini PKK’nın yapması muhtemel. Bizim aydın tiplemelerimiz her iki saldırıya da destek verecek mi? Devleti Güneydoğu’dan çekilmeye çağıran sömürge aydınları, ABD’ye ve Irak’a da, ‘Musul’dan çekilin. IŞİD Musul’da hakim kılınsın der mi? PKK terör örgütüne verdikleri desteği IŞİD terör örgütüne de verirler mi?

***

Yaşadığımız sancılı sürece rağmen Türkiye teröre ve teröristlere boyun eğmeyecek. PKK terörünü de yenecek. IŞİD terörünü de defedecek. Türkiye bu mücadeleden asla taviz vermeyecektir. PKK silah bırakmadıkça yeni bir açılım süreci mümkün değildir. Hem ABD’ye hem Rusya’ya taşeronluk yapan PKK’nın da bu süreçte silah bırakması beklenmemektedir. Zira Güneydoğu’daki ilçe işgalleri ve saldırıları Kuzey Suriye’yi gözden ırak tutmak içindir. Dolayısıyla Suriye sorunu çözülmeden PKK silah gömmeyecektir. Bir diğer ifadeyle Türkiye terörle yaşamaya bir süre daha devam edecektir.

***

Tablo böyle iken 1100 sömürge ruhu kuşanmış akademisyenin devlete bakışı PKK’nın bakışından daha beter. PKK, devleti Kürt halkına karşı kıyım yapmakla suçluyor. Kendi yaptığı kıyımı devlete yıkarak meşruiyet arıyor. 1100 sömürge ruhlu akademisyen ise PKK’dan daha beter. ‘Devletin başta Kürt halkı olmak üzere tüm bölge halklarına karşı gerçekleştirdiği katliam ve uyguladığı bilinçli sürgün politikasından derhal vazgeçmesi gerekiyor.”

Türk üniversitelerinde ders veren 1100 sömürge aydını dünyaya şu mesajı veriyor: “Türkiye ülkenin Güneydoğusunda ırkı ne olursa olsun tüm halkı katlediyor.”

 Yuh olsun profesörün hokkabazına!...

***

Bu ülkede aydın ihaneti ilk kez yaşanmıyor. Son kez de olmayacak. Milli kimliğini ve benliğini tamamen yitirmiş ve kendini bu ülkeye ait görmeyen aydın tipi hayallerindeki devleti PKK’nın  kurmasını bekliyor. Yani sosyalist bir Kürt devleti onların bir ömür gördükleri rüya… Kürt halkının başına Sosyalist Fidel kadrolarının tebelleş olduğunu düşünebiliyor musunuz? 1100 sömürge aydın tipinin alkışlayacağı böyle bir tablo karşısında Selahattin Eyyubi yüzümüze tükürmek için mezarından çıkar gelir herhalde.

İsterseniz bir de şöyle bir soru soralım; Marksist/Leninist PKK kadrolarına Kürt halkı destek vermiyor. Ama 1100 aydınımız (!) destekliyor. Cizre’de, Sur’da, Silopi’de PKK değil de IŞİD hendek kazıp şeriat devleti için savaşsaydı!... Üstelik Kürt halkı  IŞİD’e destek için sokaklarda olsaydı!.. Acaba bizim sömürge ruhlu aydınımız yine böyle bir bildiriye imza atarlar mıydı?

 

Bu sorunun cevabı aynı zamanda samimiyetsiz bilim insanının ihanetini de net olarak gösterecektir.