Türk Solu’nun efsane olarak nitelendirdiği Küba Lideri Fidel Castro’nun yaşam mücadelesi ve ardından Küba’yı nasıl yönettiği okullarda ders olarak okutulmalıdır. Okutulsun ki, sosyalizmin efsanesi, ülkeyi ele geçirdikten sonra nasıl açık bir hapishaneye çevirdiği bilinsin. Kübalıların çürük binalarda aç-sefil nasıl yaşadıkları… Hiçbir Kübalı’nın bu açık hapishaneden yurtdışına çıkamadığı… Telefon kullanamadıkları… İnternetin yasak olduğu… Turistlerden 1 dolar dilenen yüzbinlerce insanın kişiliklerini nasıl bitirdikleri öğrenilsin.

Bitmedi, dahası var… Küba sosyalizminin tek partili seçim yaptığı… Ülkeyi aile saltanatının yönettiği… Fidel’in yerine kardeşi Reul’un varis olarak geçtiği… Küba meclisinin yılda iki kez yalnızca liderin elini öpmek için toplandığını… Oylama, görüşme vs. yapılmadığını… Ve bizim sosyalistlerin bu sisteme ‘Katılımcı Demokrasi’ dediklerini çocuklarımız bilsin. Altına bir de dip not düşülsün. “Castro’yu ‘Efsane’ ilan eden bizim sosyalistler, her 5 yılda ve %52 oyla seçilen Türkiye Cumhurbaşkanına ‘Diktatör’ derler.”

***

SOSYALİSTLER HANGİ DARBEYE KARŞIDIR?

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, geçtiğimiz hafta sonu Trabzon’da verdiği bir konferansta sol sendikaların bu ülkede darbeleri hep desteklediğini söyleyince KESK Trabzon Dönem Sözcüsü çok kızdı. Kızmadan konuşmak lazım.
Söylemde hep demokrat olan sosyalistler icraatta gerçekten demokrasiden yana mı?

Söylemde darbelere hep karşı olan sosyalistler, darbe kendilerine dokunmadığında da darbelere karşı mı?

Söylemde ABD’ye ve her türlü emperyalizme karşı olan sosyalistler, emperyal devletlerden kendi ülkelerine müdahale isterken hangi emperyalizme karşılar?...

        15 Temmuz darbe sürecinde bir kez daha gördük ki sosyalistler, darbe kendilerine yapılırsa karşılar. 1960 darbesini gizli gizli alkışladılar. Menderes’in idamını seyrettiler. 1970 darbesinin de arkasında durdular. 12 Eylül kendilerine karşı yapıldığı için karşı çıktılar. 28 Şubat Post Modern darbesine yine sessiz kalarak onayladılar. 15 Şubat darbesinde üç maymunu oynadılar. 

***

KENDİLERİ GİBİ DÜŞÜNEN TERÖRİSTLER GERİLLA OLURLAR!

Çözüm süreci bu ülkeye verdiği zarar kadar ve belki daha fazla fayda sağladı. Zira süreç Kürt vatandaşlara PKK’nın gerçek yüzünü tanıttı. PKK terör örgütünün Küba benzeri bir sistemi hayata geçireceğini yaşayarak anladılar. Onun içindir ki HENDEK olayında PKK’dan yana değil, hep düşman belledikleri TC’den yana tavır aldılar. Ama bizim sosyalistler ise devrimci diyerek hep terör örgütüne sahip çıktılar.

Halbuki İŞİD’in bugün Irak ve Suriye’de yaptıklarının benzerlerini PKK o süreçte Güneydoğu’da yaptı. Ailelerin yatak odalarının kapılarını çıkartıp evden eve tünel açtı. Özel hayat aile kavramı tanımadı. Ne mal bıraktı ne namus tanıdı. Zorla para topladı, cezalandırdı ve yok saydı. Aynı PKK bizim sosyalistler için ise gerillaydı!..

    ***

SOSYALİSTLER KÜBA’YI ELEŞTİREMEZLER

Sosyalistler bu ülkede hep kendilerine demokrat oldular. Kapılarını gerçekçiliğe kapattılar. Mesela şu vaziyetteki KÜBA’yı demokrat olmak adına eleştiremezler.

Sadece şu kadarını söyleyebilirler… “İdam, internet yasağı, özgür basın, çok parti yasağı olmasaydı daha iyi olmaz mıydı?” Bu kadarını da Ufuk Uras söyleyebildi. Sosyalizmde sistemi koruma adına, insan unsurunun yöneten karşısında hiçbir değerinin olmadığını henüz söyleyemediler…

Küba gerçeğinin çocuklarımıza öğreteceği çok şey var.  Onun için okullarda ‘örnek’ olarak okutulmalıdır. 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner108