Haricî ve dâhilî bedbahtlar tarafından vatan bir gün kuşatılmak istenebilir!.. Bu ahval ve şerait içinde dâhi vazifen…

Türkiye bir süredir dışarıdan ve içeriden bir kuşatma altına alınmak isteniyor. Görünürde hedef Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan… Gerçekte ise millet iradesi. Millet iradesi yok sayılmak ve esir alınmak isteniyor.

ABD’nin öncü sırtlanları sonunda daha fazla dayanamadı. “Recep Tayyip Erdoğan ya değişmeli ya istifa etmeli” baklasını ağızlarından çıkardı. Haricî bedbahtlar önce “Gezi” ile deneme yaptı. Tutmayınca “17/25 Aralık” devreye sokuldu. Allah’ın yardımı yetişip bu darbe girişimi de amaca ulaşamayınca bu kez PKK’ya ilçe işgalleriyle ‘saldır’ talimatı verildi. PKK’nın bugün yaptığı kendi iradesi değildir. Bile bile bu kadar insanı ölüme sürüklemek bir talimatın gereğidir. Bu da sonuç vermeyince öncü sırtlanlar daha fazla dayanamayıp istifa çağrısı yaptı.

***

Türkiye’yi bugün içeriden kuşatmanın tek yolu şer güçleri birleştirip ardından iç savaş çıkartmak. PKK tek başına iç savaş çıkartamadı. Kürt halkı, Türklerle ve birlikte yaşama iradesi koydu. Çözüm sürecinin en fazla bu noktada faydası oldu. Kürt halkı PKK faşizmini tanıdı. PKK’nın bir iktidarında yaşayacakları zulmü gördüler. Aile hayatlarından, inançlarına, mallarından, canlarına nasıl kastedildiğini çözümde yaşayarak anladılar. Kürt halkını yönlendiremeyen PKK, kendisi gibi ne kadar Marksist/Leninist terör örgütü varsa iş birliği ilân etti. Bunun anlamı, PKK tek başına yenildi. Şimdi Birleşik Terör Cephesi ile ülkeyi kan gölüne çevirecekler. Öfkeyi Kürt halkının üzerine yönlendirip iç savaş çıkartacaklar. Alevî-Sünnî çatışmasını körükleyecek, buna yönelik eylemler yapacak. Lâkin ihanetin siyasî ayağı eksik. Onu da HDP öncülüğünde ve CHP’yi de içine çekecekleri bir oluşumla tamamlama istiyorlar.

***

HDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, önceki gün ÖDP kongresinde konuştu. EMEP’in, DİSK’in, KESK’in, İHD’nin boy gösterdiği kongrede Demirtaş neler dedi? Demirtaş, “Gün artık Devrimcilerin Kürt halkıyla dayanışmasının ötesine geçme zamanıdır. Mücadele alanlarını birlikte örerek yol alıyoruz.” dedi. Demirtaş’ın “Kürt halkı ile dayanışma” dediği şey PKK ile dayanışmadır. Yoksa evlerini terk edip PKK’yı güvenlik güçleriyle baş başa bırakan Kürt halkını kastetmiyor. Dayanışmaya hazır olduğunu söyleyen ÖDP Genel Başkanı Alper Taş ise bakın nasıl bir dayanışmadan bahsetmiş: “Güneydoğu’daki savaş, AKP’nin başkanlık rejimini inşa savaşıdır. AKP; Sur’u, Cizre’yi ve Yüksekova’yı zapt ederse Erdoğan başkanlık rejimini ilân edecektir.” diyor. Cizre’yi, Sur’u, Yüksekova’yı zapt etmek… Devletin kendi topraklarında huzur ve asayişi sağlaması zapt etmek oluyor!.. ÖDP lideri PKK teröristlerine doğrudan selâm gönderiyor.

***

Esasen bu zihniyet ne kemiyet, ne keyfiyet olarak millet nezdinde bir şey ifade etmiyor. Zaten milletin değerleriyle hep kavga edegeldiler. Zira bu ülkede yaşamıyor hep başka emeller besliyorlar. Kah emperyalizme karşılar kah kol kola girerler. Onlar için  esas kafalanması gereken CHP’dir… Hem kemiyet hem keyfiyet anlamında CHP, ÖDP’lileşmeli ve ardından HDP’lileşmeli!.. Bunu hedefliyorlar.

Demirtaş’tan yalnız ÖDP’ye değil, CHP’ye de bu anlamda çağrı yapılıyor. Bakın neler diyor: “Cizre'de, Sur'da dolaşan direniş ruhu, Cerattepe'de dolaşan direniş ruhu aramızda dolaşıyor. Onları korkutan bu direniş ruhu. İyi ki varlar. Faşistler çok kolay birleşiyor, çünkü ilkeleri yok. Alevilerin, devrimcilerin ve direnenlerin' de birleşmesi gerekiyor. Bizler milyonlarız, bunları birleştirmek için daha fazla cesarete ihtiyacımız var. Parlamentoda bize dayatılan gericiliğe karşı yüreği halklar için atan her kardeşimizin el ele vermesi lazım. CHP'de de var biliyorum. Annelerin bize talimatı budur, şehitlerin bize söylediği budur. Gümbür gümbür geliyor, hesap sormanın günü geliyor. 'Halklarımıza özgürlüğü armağan ediyoruz' dediğimiz güne kadar omuz omuza yürüyelim. Bu bizim için yük değil sorumluluktur. Bakın anneler yan yana duruyor gelin biz de yan yana duralım. Gelin biz direnenler de yan yana duralım.” CHP’ye terörist cesetlerini ‘Şehitlerimizin emri budur’ diye sunuyor. CHP Milletvekili Ali Haydar Hakverdi de ‘Bugün yan yana durma zamanıdır. Faşizme karşı birlikte mücadele zamanıdır.’ diyerek destek veriyor.

Nasıl ama? CHP sanki gittikçe HDP’lileştiriliyor!.. Kandil’de PKK/TKP-ML/THKP-C terör ittifakı. Anadolu’da CHP-HDP-ÖDP ittifakı… Üzgünüz ama Kemal Kılıçdaroğlu’nun şuur altında bu yaklaşımın varlığından endişeliyiz. Zira Mehmet Bekâroğlu yaklaşımıyla yürüyor. Tek korkusu ve çekincesi Deniz Baykal… Baykal ve CHP tabanı. Zira hem tabanın hem Baykal’ın buna izin vermeyeceğinden çekiniyor.

 

Yoksa CHP’yi ihanet duvarının ana tuğlası yapacaklar!.. Böylece kuşatmayı amacına ulaştıracaklar!.. Ama bu yaptıklarının AK Partiyi yüzde 70’lere tırmandıracağını ve esas otokrasinin yüzde 50 ile değil o zaman oluşacağını anlamıyorlar. 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner89

banner108