Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Büyükşehir yalanladı

Büyükşehir yalanladı

TRABZON Büyükşehir Belediyesi, Düzköy Belediye Başkanı Abidin Çelik’in TİSKİ’ye yönelik suçlamalarına cevap verdi. Açıklamada Büyükşehir’in Düzköy’de gerçekleştirdiği çalışmalara gölge düşürülmek istendiği ileri sürüldü.  TRABZON Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanlığı, Düzköy Belediye Başkanı Abidin Çelik’in “TİSKİ’nin ödeneğinden Düzköy’e pay ayrılmıyor.” açıklamasına ikinci kez yanıt verdi. TİSKİ Genel Müdürlüğünün Düzköy’de çalıştığının kaydedildiği açıklamada “Tamamlanan ve sürdürülen projelerin yanı sıra Düzköy için büyük önem arz eden içme suyu ve kanalizasyon projeleri sırasıyla hazırlanmaktadır. Düzköy Belediye Başkanı, Düzköy’ün hakkı olan bu önemli yatırımların ilçemize kazandırılıyor olmasından dolayı ilgili ve yetkililere teşekkür etmek yerine çalışmalar sırasında bozulan yolların yapılmadığından dem vurarak Büyükşehir Belediyesinin Düzköy’de gerçekleştirdiği çalışmalara gölge düşürmek derdindedir.” denildi.

Büyükşehir Belediyesi kuruluşu olan TİSKİ’nin önceki yıllarda Düzköy ilçesindeki içme suyu ve kanalizasyon çalışmalarını yollar için harcadığı tutarın asfalt bedeliyle birlikte yaklaşık olarak 1 milyon 175 bin TL olduğu kaydedilirken açıklamaya şöyle devam edildi: “Büyükşehir Belediyesi tarafından ilçede gerçekleştirilen yol yatırımları bunun dışındadır. TİSKİ Genel Müdürlüğünün Trabzon sathındaki yatırımları sırasında bozulan yolların yapım-bakım ve onarımı için 2018 yılı bütçesinde 16 milyon TL ödenek ayrılmıştır.”

Açıklama şu ifadelerle sürdürüldü: “Bu ödenek çalışmaların tamamlanma durumuna göre ilçelerimize paylaştırılmış olup Düzköy’e de söz konusu ödenekten pay ayrılmıştır. Bununla beraber TİSKİ Genel Müdürlüğünün Düzköy ilçesindeki birçok çalışması devam etmekte olduğu için yolların bakım ve onarımları bu çalışmaların tamamlanmasıyla gerçekleştirilecektir. Çalışmalar devam ederken yolların bakımını yapmak, aynı çalışmalar sırasında yolların yeniden zarar göreceğinden kamu zararına yol açmak demektir. Halkımızın vergilerini yatırıma dönüştüren TİSKİ Genel Müdürlüğünün böyle bir israf içinde bulunması mümkün değildir.”

Berkant PARLAK

Haberler