Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Ankesörden 700 İsim Çıktı

Ankesörden 700 İsim Çıktı

Trabzon’da FETÖ’nün çözülen ankesör ağındaki isimlerine operasyon geliyor

Yeni Operasyonlar Geliyor

TRABZON Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ/PDY’ye yönelik yürüttüğü operasyonlar kapsamında ankesör olarak bilinen şehirdeki tüm kontörlü telefonları incelemeye aldı. Özellikle örgüt üyelerinin Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde uyuyan örgüt üyesi olarak bilinen askerlerle kontörlü telefonlar üzerinden ardışık arama yöntemiyle irtibat kurdukları belirlendi. Telefonları belirlenen şüphelilerin isimleri tek tek tespit edilmeye başlandı.

Poliste Teşhisler Yapılıyor

TRABZON Emniyet Müdürlüğünün yürüttüğü FETÖ/PDY operasyonları kapsamında son bir hafta içerisinde gözaltına alınan yaklaşık 50 şüphelinin büyük bir bölümünün itirafçı olduğu ortaya çıktı. İtirafçı olan şüphelilerin birçoğunun verdiği isimlerin polis tarafından araştırıldığı, itirafçılara emniyette fotoğraf teşhisi yaptırıldığı öğrenildi. Kentte mahrem imamlarla irtibatlı olan 700 şüphelinin isimlerinin belirlenmeye çalışıldığı ileri sürüldü.

TRABZON’DA FETÖ/PDY yönelik düzenlenen operasyonlar kapsamında kontörlü telefonlarla irtibat kuran örgüt üyelerine yönelik yeni operasyonların başlayacağı ortaya çıktı.

POLİS TEK TEK İNCELEDİ

Trabzon Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ/PDY yönelik yürüttüğü operasyonlar kapsamında ankesör olarak adlandırılan şehirdeki tüm kontörlü telefonların incelemeye alınmasını istedi. Trabzon Emniyet Müdürlüğü şehir genelinde yaptığı çalışmada ankesör olarak bilinen kontörlü telefonları üzerinde yapılan görüşmeleri masaya yatırdı. Özellikle Türk Silahlı Kuvvetleri içerisinde uyuyan örgüt üyesi olarak bilenen şüphelilerin kimlerle kontörlü telefonlarla irtibat kurdukları ve ardışık arama yaptıkları belirlenmeye başlandı.

FOTOĞRAFLAR GÖSTERİLİYOR

Özellikle örgüt üyelerinin kullandığı telefonlar uzun süren bir çalışmanın ardından sona erdi.

Örgütün üyelerinin ardışık arama yöntemiyle yapılan görüşmeler deşifre edilmeye başlandı. Trabzon’da bu şekilde birbiriyle irtibatlı olan 700 şüphelinin isimlerinin belirlenmeye çalışılıyor.  Bu arada Trabzon Emniyet Müdürlüğü’nün yürüttüğü FETÖ/PDY operasyonları kapsamında son bir hafta içerisinde gözaltına alınan yaklaşık 50 şüphelinin büyük bir bölümünün itirafçı olduğu ileri sürüldü. İtirafçı olanların birçoğunun verdiği isimlerin araştırıldığı, itirafçılara fotoğraf teşhisi yaptırıldığı öğrenildi. 

Enis YILDIRIM

Haberler