Warning: getimagesize(/home/gunebakiscom/public_html/images/banner/aaa.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/gunebakiscom/public_html/amp/functions.php on line 0
Kurt’tan Pekşen’e Erbakan yanıtı

Kurt’tan Pekşen’e Erbakan yanıtı

SAADET Partisi (SP) Trabzon İl Başkanı Cevat Kurt, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen’in ‘Erbakan ne kadar doğru söylüyormuş. Şimdi FETÖ’cüler iktidar kavgasına tutuşmuş’ sözlerine yanıt verdi. Kurt, “Erbakan Hocanın sözlerini Türk siyasetine hâkim kılmamız lazım” dedi.

Necmettin Erbakan’ın yıllar önce Türk siyasi tarihinde ne söylemişse bugün çıktığını söyleyen Saadet Partisi Trabzon İl Başkanı Cevat Kurt, “Erbakan Hocanın sözlerini Türk siyasetine hâkim kılmamız lazım” dedi. Erbakan’ın ortaya koyduğu politikaların öncelikli olarak Trabzon Milletvekilleri tarafından benimsenmesini isteyen Kurt, sözlerine şöyle devam etti: “Erbakan hoca Türk siyasi tarihinde ne söylemişse şimdi herkes haklı olduğunu görüyor. Erbakan hocanın yıllar önce uyarısında bugün Pekşen dâhil herkesin aynı kanaate gelmesi sevindiricidir. Erbakan hocanın iç ve dış politikadaki öngörülerinin doğru çıkması bizleri mutlu ediyor. Ama bu yetmiyor. Bundan sonra Erbakan hocanın sözlerini Türk siyasetine hâkim kılmamız lazım. Erbakan hoca FETÖ konusunda Suriye konusunda haklı çıktı bunlar güzel şeyler. O zaman Erbakan hocanın bu tür konularda ortaya koyduğu yol haritasını benimsememiz lazım aksi halde sadece tespit yapmış oluruz ama bunun yeterli olmadığı kanaatindeyim. Erbakan hocanın ortaya koyduğu milli politikalara öncelikli olarak bizim Trabzon milletvekilleri sahip çıkmalıdır. Sadece sözlü olarak bu tür meselelere sahip çıkmamız mümkün değildir.”

Haberler